Skocz do zawartości

[1,9 CDTI Z19DTL] Czyszczenie EGR


Gość Adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po świętach astra nie daje mi spokoju i kolejny błąd... Tym razem kontrolka silnika i komputer wskazuje EGR. Pytanie moje brzmi: czy czyszczenie coś teraz pomoże czy już tylko regeneracja/wymiana? Gdzie w tym silniku szukać EGRa (auto mam stosunkowo krótko i raczej nie zagłębiałem się pod maskę w nadziei, że nie będzie to potrzebne...)? Jakie oznaczenie EGRa? Wszystkie 1,9 CDTi mają to samo oznaczenie? Czy czyścić dolot? Jak tak to może ma ktoś jakiegoś manuala jak to samemu zrobić... Uważam, że jak już wymieniać to wyczyścić warto by było... Ale pytanie najważniejsze to czy samo czyszczenie EGRa coś jeszcze pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam taką samą asterkę i mam problem ze spalaniem ok. 14 litrów na 100 Km mi wskazuje po mieście. Już jestem zdesperowany wywalić filtr cząstek stałych, ale dzwoniłem do gościa co demontuje te filtry i również na EGR stawia a nie na filtr. Mówił że EGR trzeba najpierw przeczyścić, nie wymieniać bo w serwisie OPLA tylko wymiana na nowy i oczywiście pod komputer musisz się podpiąć żeby błąd skasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Już jestem zdesperowany wywalić filtr cząstek stałych, ale dzwoniłem do gościa co demontuje te filtry i również na EGR stawia a nie na filtr.

Zgadza się przy niesprawnym EGR-rze zawala się DPF :) sam to przeszedłem. A tu są tematy odnośnie EGR;

 

http://forum.opel24.com/chyba-egr-moze-dpf-vt54015.htm

http://forum.opel24.com/filtr-czasteczek-stalych-dpf-vt27575.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek670, dziękówka za podrzucenie linków. Po tej lekturze wiem, że trzeba zacząć od czyszczenia egra i przepustnicy i patrzeć co się dzieje. PS. u mnie auto też mocy nie straciło i DPF szaleje teraz z wypalaniem. Aż by się chciało powiedzieć śmierć takim ekologom co tylko utrudniają życie!

EGR wyczyszczony. Ale coś nie do końca śmiga jak powinien. Czy błąd trzeba wykasować z komputera? AG z tego co pamiętam to błąd się nie pojawiał jak EGR zaczynał działać

 

scaliłem posty,reg.&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

EGR wyczyszczony. Ale coś nie do końca śmiga jak powinien. Czy błąd trzeba wykasować z komputera? AG z tego co pamiętam to błąd się nie pojawiał jak EGR zaczynał działać

ja u siebie miałem po czyszczeniu bład kasowany ale czyszczenie nie pomogło :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

okej, rozumiem. Znowu trzeba wykleić kasiorę na wykasowanie błędu....zbyszek670, dzięki za pomoc

Mnie znajomy kasował to mi się upiekło ale kasa poszła na nowy EGR- :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, rozumiem. Znowu trzeba wykleić kasiorę na wykasowanie błędu....zbyszek670, dzięki za pomoc :P

Pierwszym zakupem jaki zrobiłem do swojego samochodu był .. OP_COM , kosztowało mnie na Ebay około 100 zł wprzeliczeniu na zł. . zwrócił sie juz moze z 10 razy , miejąc OPLA muszisz to miec ,taki samochód ..

 

W W TYM ZAKŁADZIE MECHANICZNYM

 

w tamtym roku mój Ojciec ""oczyszczał"" swoja Vectre , zamiast pojechac na przegląd i wydać 500 zł w P... zdu , zapłacił 450 zł za mechaniczne tzn. za pomoca płynów czyszczenie Turbiny , EGR , kanałów dolotowych i wtrysków ... wszystko pracuje bez zarzutów ... , widze że były to bardzo dobrze wydane pieniadze ... czytając o waszych problemach, na wiosne pojde w slady ojca ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać, po przeczyszczeniu i pierwszych dziwnych objawach auto śmiga jak należy. Błąd wykasowany i nie pokazuje się.

Orbit, rozumiem że ten OP_COM to jest przystawka żeby się wpiąć do komputera samochodu, a oprogramowanie do laptopa? Dają w komplecie czy trzeba szukać po necie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na aukcjach Ebay dają oprogramowanie w zestawie. Widać zresztą, że w skład kompletu wchodzi płyta z "software". Nie wiadomo tylko czy w opcjach jest wybór języka polskiego. Jeśli mam być szczery to nie wydaje mi się. Ale nie jest to problemem.

 

Wystarczy zapytać Pana Googla: "Op com download".

 

Widać ceny na ebay poszły nieco w górę, teraz trzeba wydać ok 40$.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Opel-Vauxhall-Diagnostic-Interface-USB-CAN-OBD2-OP-COM-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27b7c6262cQQitemZ170586940972QQptZMotorsQ5fAutomotiveQ5fTools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności