Skocz do zawartości

P1590 - Za mocne wejście sygnału pracy silnika


Gość lahodtl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chodzi o błąd P0400 to jest to związane z zaworem EGR i dolotem, nie wiem dokładnie co ale przeczyszczenie całego dolotu poskutkowało pozbyciem się tych błędów. Ale niestety autku znowu coś się dzieje i dalej rozbebeszę cały samochód aż znajdę. ;)

 

A co do tych błędów i ogólnie problemami z sintrą to czytając różne fora wychodzi na to że Sinterki mają jakiś seryjny problem, którego jeszcze nikt dosłownie nie rozwiązał. Są chwilowe naprawy ale wszystko po jakimś czasie wraca..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arekpelczynski

Pomiędzy silnikiem nad skrzynię w wiązce przewodów przetarty lekko do masy przewód od czujnika .Mogę doradzić kolegom w razie podobnego problemu muszą być dwie osoby jeden w aucie na włączonym zapłonie patrzy na czujnik ,a drugi rusza za przewód po kawałku aż coś zacznie się dziać .

Mało tego kolego Opel3255 jak znalazłem przetarcie kolega doradził mi żebym wymienił przelewy bo jakieś popękane ok tak zrobiłem ale trochę nachlapało się ropy do o koła. Próba wszystko pięknie działa ale kolega siedzi w aucie daje gazu a ja widzę jak w miarę dawania gazu idą bombelki powietrza z między kolektora egr a klap zawirowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ropa która naciekła rozwiązała mi przypadkiem problem BŁĘDU P0400 bo jeżeli egr sprawny doloty czyste silnik w dobrej kondycji czujnik ciśnienia doładowania w tym kolektorze spr. przepływomierz i turbo też. to co ?zostaje właśnie nieszczelny kolektor uciekającego powietrza gołym okiem nie widać ,błąd jest sporadyczny niema go np. na wolnych obrotach zostaje tylko ta nieszczelność kolego opel3255 sprawdź to również u siebie. ja jutro zamawiam uszczelkę jestem przekonany że to ta przyczyna na 99% pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności