Skocz do zawartości

pompa vacuum


Gość kolba

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w kwestii zachowania się pompy vacuum w Oplu Signum 1,9 CDTI, rok 2007. Kiedy przewód jest podłączony pompa wydaje piski. Po jego odłączeniu od pompy piszczenie całkowicie ustaje. Co może być przyczyną takiego jej zachowania. Komputer nie wykazuje żadnych błędów zarówno pompy jak i innych podzespołów. Jeżeli ktoś się spotkał z takim problemem to proszę o podpowiedź, co z tym fantem zrobić.

 

Może skonkretyzuję swój problem. Mianowicie cała rzecz dzieje się przy zaworku ( nie znam dokładnie jego nazwy). Od tego zaworu wychodzą dwa przewody. Jeden do pompy vacuum, drugi prawdopodobnie do silnika ( mogę się mylić). Jak już pisałem, gdy przewód od pompy vacuum jest podłączony do zaworka zaczyna się piszczenie. Po jego odłączeniu przestaje piszczeć. Po zdjęcia obu przewodów z zaworka i ich połączeniu ze sobą pompa także piszczy. Na dodatek w środkowej części pompa się mocno grzeje. Nie mam żadnych problemów z hamulcami jak również z mocą silnika. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę.

 

Niestety, w dniu dzisiejszym podłączyłem drugą pompę vacuum i problem nie zniknął. W dalszym ciągu pompa piszczy. Czyżby nikt nie miał podobnego problemu lub nie ma osoby, która mogłaby mi podpowiedzieć, gdzie szukać przyczyny piszczenia. Proszę o pomoc.

 

scaliłem posty,reg.&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że waku pompa jest gorąca to normalne, smarowana jest olejem z silnika poza tym w środku jest "mechanizm" który się obraca. Nie znam budowy układu podciśnieniowego w tym silniku, ale z pewnością gruby przewód idzie do serwa (wspomaganie hamulców) na którym jest zamontowany zawór zwrotny/kierunkowy. Popatrz dokładnie na szybko złącza / uszczelki (jeśli są) lub przewód czy nie jest gdzieś delikatnie pęknięty lub przetarty i nie zasysa powietrza. Może coś cię dzieje z tym zaworem, jeśli możesz to zdemontuj ten przewód i sprawdź, powietrze powinno przepływać w jedną stronę (w kierunku waku pompy) może z zaworu wydostaje się ten pisk albo z przepuszczającego serwa. Jeżeli możesz to zrób fotkę zaworowi bo nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dalej walczę z piszczeniem wydobywającym się spod pompy vacu. Były podejrzenia o turbinę, lecz po jej zdemontowaniu okazało się, że pracuje prawidłowo. Następnym elementem jaki zostanie sprawdzony będzie kolektor ssący. O jego wynikach napiszę później. Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedź, w ten sposób uniknę kosztów i czasu na sprawdzenie wszystkich elementów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jaki wynik poszukiwań piszczenia ? Znalazłeś przyczynę, usunąłeś usterkę, jakie koszty ? Zaczynam mieć podobnie dlatego pytam. Nakieruj proszę. Pozdrawiam

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupie vivaro i zdjeciu turbiny zauwazylem ze lopatki ocieraja o obudowe,piskow nie bylo ale pracowala jak wykaszarka do trawy,proponuje jeszcze raz sprawdzic luz poprzeczny na turbinie,ewentualnie po zdjeciu rury dolotowej ze sprezarki pisk powinien byc wyrazniejszy w przypadku duzego luzu poprzecznego

powietsze z podcisnienia raczej zagwizdze,piszczec nie powinno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności