Skocz do zawartości

silnik przyspiesza i pali się kontrolka od silnika


Gość Adam1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem z autkiem często zapala mi się kontrolka od silnika i wtedy na wolnych obrotach na danym biegu bez gazu przyspiesza oraz jak mam go na luzie to jak się pali to na luzie jak przygazuje to wkręca się na obroty tylko do 3700 obr a jak zgasnie to do 5000 obr jak się nie pali to silnik sam nie przyspiesza podejrzewam że to recyrkulator spalin egr mam metalowy wachlera i leci przez niego olej możę to nie to może wy macie jakieś pomysły a jesli to egr to jak go samemu przeczyścić zawór jest na podcisnienie z góry dziękuje i pozdrawiam :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jade na kompa mam nadzieje że to coś da czujnik to raczej nie jest bo już kiedyś czyściłem egr i było troche lepiej na miesiąc i nie paliła się tak często ale sprawdze i to możliwe że to też ma wine dzięki :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem podobny temat wybaczcie mi ale jestem nowy dopiero się wkręcam wyczytałem dużo ciekawych rzeczy mianowicie o sprawdzeniu wężyków oraz czyszczeniu korektora i egr więc mam jeszcze pytanko czym i jak wyczyścić zawór egr przypominam on jest metalowy i tylko na podciśnienie oraz czym wyczyścić korektor jest jakiś specjalny płyn jak tak to o jakiej nazwie i jeszcze jedno pytanko czy usówanie błędów po naprawie jest konieczne bo nie mam komputera pokładowego więc chyba nic nie będzie mi się świecić a kontrolka mam nadzieje że zgaśnie pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem podobny temat wybaczcie mi ale jestem nowy dopiero się wkręcam wyczytałem dużo ciekawych rzeczy mianowicie o sprawdzeniu wężyków oraz czyszczeniu korektora i egr więc mam jeszcze pytanko czym i jak wyczyścić zawór egr przypominam on jest metalowy i tylko na podciśnienie oraz czym wyczyścić korektor jest jakiś specjalny płyn jak tak to o jakiej nazwie i jeszcze jedno pytanko czy usówanie błędów po naprawie jest konieczne bo nie mam komputera pokładowego więc chyba nic nie będzie mi się świecić a kontrolka mam nadzieje że zgaśnie pozdrawiam

Naprawdę duży masz problem skoro piszesz o tym samym w 3 tematach. Używaj wyszukiwarki nie tylko tej z forum a znajdziesz dużo. Poczytaj to http://forum.opel24.com/czyszczenie-kolektora-dolotowego-w-silnikach-dti-vt44042.htm

http://forum.opel24.com/problem-z-elektrozaworami-rozwiazany-diesel-vt8639.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności