Skocz do zawartości

Corsa 1.3 CDTI 2005 raz odpala raz nie


Gość jszandala

Rekomendowane odpowiedzi

WItam Bardzo Serdecznie wszytkich uzytkownikow Forum. Zdecydowalem sie zamiescic moj problem na forum gdyz jest dosc dziwnym przypadkiem, wiec gdy juz zdolam sie uporac z problemem z wasza pomoca lub bez to mam nadzieje ze komus sie to kiedys przyda:):D:) A wiec do rzeczy, mianowicie mam taki problem, ze corsina odpala gdy jest zimna po przejechaniu powiedzmy 2 km, po zgaszeniu i wyjeciu kluczyka, i ponownej probie odpalenia zaczynaja mrugac kontrolki :samochodzik z kluczykiem: od swiec i od silnika , czasem sie uspakajaja i moge odpalic a czesem musze poczekac 2 godz i auto mozna odpalic bez problemu, co jeszcze zauwazylem jak migaja kontrolki przy tej pozycji kluczyka przed odpaleniem to przekazniki tez zalaczaja sie i rozlaczaja..;):):) Prosze o pomoc jesli ktos sie z tym spotkal.. aaaaa jeszcze jedno przed miesiacem mialem take cos ze sie zapalala kontrolka samochodzik z kluczykiem podczas jazdy ale po pewnym czasie przestala....a teraz wlasnie sie pojawil taki problem, bylem u jednego mechanika podlaczyl sie z kompem i wyskoczylo P1625, oczywiscie gosciu skasowal i po odjechaniu w trakcie drogi powrotnej znowu zapalila sie kontrolka z kluczykiem, jescze jedno gdy do niego zajechalem i zgasilem auto oczywiscie nie moglem odpalic i on tez nie mogl sie polaczyc z ECU ale gdy po 2 godz odpalilem gdy wyztygl kontrolki sie pojawily jak byc powinno to odpalij podlaczyl sie z kapem i wlasnie P1625 wyskoczyl ....Spotkal sie ktos z takim problemem Z gory dziekuje..:):):) za wszelkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sprawdź sobie obwód akumulatora ,czyli na razie podstawowe rzeczy takie jak napięcie na akumulatorze , napięcie ładowania. Później jeśli nic nie wykryjesz trzeba będzie sprawdzić instalacje elektryczną ?! Masz może zamontowany system audio w samochodzie o dużej mocy ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ...zadnego ciezkiego sprzetu nie mam...i nic nie bylo dokladane do auta... i masa sprawdzona..... dziwne jest ze auto jak postoi to pozniej odpala....tak jak by sie cos nagrzewalo i pozniej przy odpalaniu robilo psikusa

Mam pytanko ...czy ktos moze ma schemat rozmieszczenia ....przekaznikow do tego modelu..:lol:?

Dzis to juz wogole nie moglem odpalic po zalaczeniu zaplonu lamki sie zapalaja normalnie i gasna w dobrej kolejnosci jedna tylko na koniec zaczyna mrugac taki samochodzic z kluczykiem....czy to nie czasem imobiliser :lol:?

 

scaliłem posty,reg.&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670
wlasnie P1625 wyskoczyl ....Spotkal sie ktos z takim problemem Z gory dziekuje..:):beer::)/quote]

Takie błędy znalazłem;

P1625-TCM reset systemu.

a drugi to -przekaźnik główny systemu.

Dzis to juz wogole nie moglem odpalic po zalaczeniu zaplonu lamki sie zapalaja normalnie i gasna w dobrej kolejnosci jedna tylko na koniec zaczyna mrugac taki samochodzic z kluczykiem....czy to nie czasem imobiliser

U mnie w vici od immo jest kontrolka "auto z kłódką" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co tam sie porobilo autko stoi w pracy na parkingu nawet nie moge nim jechac do serwisu ...laweta mnie czeka ..probowalem zapasowy kluczyk i tez nic .. nie wiem czy jakos mozna obejsc immobilaiser jesli akurat to on blokuje

Dzis dalem do elektromechanika corsine....:beer::beer::) no i jak na razie nie moga znalesc przyczyny..:lol::beer::).....

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dzis dalem do elektromechanika corsine....:):):) no i jak na razie nie moga znalesc przyczyny..:oops:;]:).....

Jak coś znajdą to daj znać o co chodzi z tym błędem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ....dam znac sam jestem ciekawy..:):hyhy::) ....i mam nadzieje znajda co jest nie hallo .:):) jak sa lebscy to powinni juz dzis na 100 % znalesc przyczyne.:):):)

Dzis go znowu badali .....i koles powiedzial ze duzo ....bledow niby wyskoczylo....znaczy mase roznych dziwnych ...no i ze sami nie wiedza co jest grane...tylko tyle mi powiedzial no i ze jeszcze beda probowali.....podejzewaja ecu ..ale ..cos nie mam przekonania ze to wlasnie Ecu padlo....

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepnę się pod ten temat bo jest podobny do mojego ale ja zlokalizowałem problem. Potrzebne mi tylko informacje gdzie znajdę przekaźnik odpowiadający za pracę pompki paliwa w baku , chodzi mi konkretnie o nr lub miejsce gdzie go znajdę .Co do objawów to są następujące , nie zależnie od temp. zewnętrznej czy silnik jest rozgrzany czy nie ,silnik raz pali raz nie ; ale po przekręceniu kluczyka wszystko jest ok , jak pompka da znać o sobie i słychać takie bulgotanie to odpala , jak nic nie słychać to nie ma szans można kręcić do oporu i nic .

Wielkie dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Potrzebne mi tylko informacje gdzie znajdę przekaźnik odpowiadający za pracę pompki paliwa w baku , chodzi mi konkretnie o nr lub miejsce gdzie go znajdę

U mnie jest w skrzynce przekaźników, w bagażniku po lewej stronie to może u was też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności