Skocz do zawartości

Corsa 1.3 CDTI 2005 raz odpala raz nie


Gość jszandala

Rekomendowane odpowiedzi

dostarczylem mechanikowi Ecu wiec zobaczymy co teraz powie..:?::) a moze problem sie rozwiaze..http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif:) skoro tyle bledow ecu generowalo to kto wie ..;/:) ..a co do KOlegi z tym przekaznikiem to moze byc przekaznik a moze sama pompa szwankuje .:(:) z tego co zlokalizowalem u siebie w corsie to przekazniczki sa jeszcze przy slupku jak podniesiesz klape.:):) ciezko ze schematem ja mam ale jest tylko taki bardziej pobiezny wiec za bardzo nie pomoge.:):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie komputera..:hyhy::):) pojawily sie tylko dwa bledy ..:):) bral komunikacji z BCM i z licznikiem i reszta zegarow..:):) ,...koles powiedzial ze musi jakis kod od serwisu opla zeby skomunikowac komputer z tymi dwoma rzeczami....:):) w Pon. bedzie wiadowo...:):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to takiego ten op-com...wiem ze tzreba za to zaplacic.::hyhy::):) ale koles mi mowil ze nie ma innej opcji ...albo nie wie jak to mozna innaczej zrobic.:):):) wiec nie mam wyjscia..:):)...tymbardziej ze nie bede sie teraz wozil z laweta...od mechanika do mechanika..:):)a taki kod nie kosztuje duzo..:):) wiec przymykam oko..:):)na pare ..groszy..:):) chce wkoncu juz odebrac to autko..:):):)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i masz racje ale ja nie posiadam tego sprzetu.....a koles moze nie wie jak to zrobic..:hyhy::) a sprzet pewnie ma..:/:)

Czyli rozumiem ze ten kod jest gdzies w komputerze zapisany??

 

I mam jeszcze jedno pytanko jaka jest roznica miedzy techem a Op-com...:hyhy: czy to jest to samo..:/ i jakimi funkcjami sie roznia :/:):)

 

 

Dobra Panowie juz wiem poczytalem o tym. .:):) he heh e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś w końcu z tym przekaźnikiem od pompy paliwa wstępnej w baku ?

Lub jakiś opis przekaźników który od czego?

pozdrawiam

Już nie aktualne wystarczyło zadzwonić do serwisu i naprowadzili na właściwy tor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jszandala

Panowie male pytanko odnosnie tego kodu ...czy ten kod jest indywidualnie do kazdego komputera ?? Czy jak z tym jest ? bo skoro np. uzywany kupie to potrzebuje do niego kod...:beer: czy kod jakos do auta jest przypisany .....i niezaleznie od wymiany ecu moge go zaadaptowac lub zaprogramowac ...przy uzycieu tego kodu..:beer:

i co nikt nie wie jak to jest z tymi kodami ..;/

Auto wkoncu odebralem... z tego co mi powiedzieli to cos w okablowaniu plus przeprogramowanie ecu, WAZNE ZE auto mam spowrotem ...ale oczywiscie juz po paru kilometrach zapalila sie znowu kontrolka samochodzik z kluczykiem ....podjechalem do goscia zczytal blad P0400 ( czyli EGR niby zblokowane lub wadliwe ) wiec... widze przygoda sie dopiero zaczyna he h he a tak na marginesie to kupilem sobie OP-com( i dokladnie to samo mi zczytal plus ksiazke o oplu ..;/:beer: wiec juz nie bede musial Placic za sama diagnostyke...i jakies tam drobne naprawy..:beer::beer:;/ ..

 

 

Witam POnownie ... co do tego EGR ...przez to pewnie ze auto dluzej stalo bez jazdy ....i odpalania ...pojawil sie ten blad, przegonilem auto ....i juz mi sie nie wyswietla...pewnie sie zamulil troszke ....przy nastepnej okazji...profilaktycznie bedzie mozna przeczyscic zawor..i inne podzespoly z nim wspolgrajace..:beer::beer:

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności