Skocz do zawartości

Turbosprężarka a policyjna syrena


Gość kazimierz soja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

Cytat:

To jest jeden z mankamentów tego silnika

a powodem jest ubytek oleju

przez nieszczelną miskę olejową

bez przesady aż tak często turbinka w tym silniku nie siada....

Nie pisałem że w tych silnikach turbinki często siadają tylko że to jeden z mankamentów tego silnika.

kazimierz soja napisał/a:

,tylko w tym przypadku poziom i wymiana

była oleju były przestrzegane....

to nie ma wiele do tego,

Ma i to duże znaczenie w tym silniku stan oleju (jego poziom).

I tak turbo do tego silniczka nie jest aż tak kosztowne....

marmi, widocznie dla Ciebie za regeneracje turbiny w tym silniku wydać 1000 zł.

to jest pryszcz :( dla innych może to być pokaźna kwota.

drugie co zbyt delikatne użytkowanie auta ze zmienną geometrią, co powoduje możliwość zacięcia się kierownicy łopatek...

Ale to turbina by nie wydawała gwizdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kazimierz soja

Kupować używaną czy regenerować? Moje pytanie jest szczególne.Otóż ja potrzebuję turbiny do corsy 1,3 CDTI z roku 2007 z silnikiem Z13DTJ 55kW.Wszystkie turbiny wystawione w allegro znacznie się różnią od mojej /robiłem wiele zdjęć/,chociaż są do tego samego silnika.Dlaczego.Skąd ta różnica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Otóż ja potrzebuję turbiny do corsy 1,3 CDTI z roku 2007 z silnikiem Z13DTJ 55kW.Wszystkie turbiny wystawione w allegro znacznie się różnią od mojej /robiłem wiele zdjęć/,chociaż są do tego samego silnika.Dlaczego.Skąd ta różnica?

Może być różnica bo Twój silnik jest pochodną silnika DTH i ma moc zdławioną a tu masz temat odnośnie turbosprężarek;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbospr%C4%99%C5%BCarka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazimierz soja

Dzisiaj rano znowu kontrolka-spirala zaczęła migać-filtr jest znowu zapchany i ciekaw jestem co się jeszcze może zepsuć gdy nastąpi jego czyszczenie.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przeemmek

przy samym wypalaniu dpf nie powinno się nic psuć, moim zdaniem reszta usterek jest z innych przyczyn.

 

W swojej corsie też mam dpf, do pracy mam 5 km w jedna stronę ale co jakiś czas przegonie auto by się dpf wypalil i nie mam z nim większych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazimierz soja

Tylko czy przeganiasz po migającej kontrolce.Ja jeżdżę 3-4 tygodnie codziennie do pracy ok.4 km /oprócz weekendu/ a potem kilkaset.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kazimierz soja

Zrobiłem dalszych ok.1200 km.Jestem na etapie zakupu turbiny w allegro.Kolega mechanik po rozebraniu stwierdził,że niektóre łopatki turbiny uległy wygięciu /na skutek dostania się do wnętrza cząstek zanieczyszczeń/ i stąd ten gwizd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności