Skocz do zawartości

Spadek mocy signum 1.9 cdti-150km


Gość dudiwm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Rano dzisiaj po zapaleniu autka zapaliła mi się kontrolka świec żarowych i migała podczas jazdy.Po okolo dwóch godz.jazdy zgasla kontrolka.

To wypalał się filtr DPF (sadzy) jest dużo o tym filtrze na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to rzeczywiscie bylo wypalenie nalezy dodac ze byl to "ostatni dzwonek" przed zapchaniem DPF'a...

tylko zastanawiam sie dlaczego to "wypalanie" trwalo AZ 2 godziny!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Teraz ja mam mankament u siebie;

wracam z Częstochowy podjeżdżam do domu a tu widzę wypalanie filtra sadzy się zaczęło, więc mała rundka (przejechałem 8 km) i wypalanie się zakończyło- :( na drugi dzień następna trasa i wieźcie mi znowu silnik wszedł w tryb wypalania filtra :( dziwne bo dotychczas następne wypalanie było po paruset kilometrach, oki proces wypalania się zakończył-myślę sobie-jest wpożo :( następnego dnia jadę do Łodzi i pod Łodzią jak wrzuciłem na luz zapaliła się sławetna kontrolka -auto z kluczykiem-silnik przechodzi w tryb serwisowy- :beer: -ale nic się nie dzieje, silnik normalnie się zabiera do pracy przyspiesza normalnie nie kopci, sprawdzałem odpalanie na ciepło-pali git, odpalałem dziś jak był zimny-pali normalnie-poza tym że się pali kontrolka, zostało mi podłączyć się pod kompa i odczytać błąd-jak będę widział co to za licho drzemie to dam znać .

 

W tym temacie opisałem co może być przyczyną tego błędu;

http://forum.opel24.com/wypalanie-dpf-a-dwa-razy-pod-rzad-vt59481.htm#473614

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

dudiwm, tu masz temat odnośnie tego filtra;

http://forum.opel24.com/filtr-czasteczek-stalych-dpf-vt27575.htm

 

wypalanie filtra DPF jest sygnalizowane właśnie kontrolką świec żarowych-miga podczas wypalania (oczywiście w nowszych modelach bo u mnie jeszcze nie mam sygnalizowane wypalania w ten sposó:(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten spadek mocy chwilowy miał chyba coś wspolnego z DPF bo dzisiaj juz caly czas mialem moc pod nogą (od prawie 3 miesiecy moj signumek jezdzi tylko po mieście bo jestem po operacj kregoslupa i nie mogłem sam kierowac i jezdziła żona od 2 tygodni kieruje już ja ale i tak nie byłem w trasie) to dlatego komputer nie pokazał usterki bo to było wypalanie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

(od prawie 3 miesiecy moj signumek jezdzi tylko po mieście bo jestem po operacj kregoslupa i nie mogłem sam kierowac i jezdziła żona od 2 tygodni kieruje już ja ale i tak nie byłem w trasie) to dlatego komputer nie pokazał usterki bo to było wypalanie

To go trochę przegoń bo kobietki (niektóre panie) jeżdżą bardzo delikatnie a turbina tego nie znosi (zapiekające się kierownice łopatek).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno go przegonie i to na maxa. Tylko co to za mechanicy ktorzy nie wiedzą co znaczy migająca kontrolka świecy żarowej.Serdeczne dzięki koledzy za cenne porady.Pojeżdże pare dni i się na pewno odezwe co z motorkiem. Dzięki! :(

 

zmieniłem czcionkę,reg.&3.1./zbyszek670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności