Skocz do zawartości

Problem z vivaro gaśnie podczas jazdy


Gość tomasz595

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z moim oplem vivaro 2,5 dti 2003 rok 247 tys przebieg.Autko gasnie mi podczas jazdy świeci się a to kontrolka silnika a to świece czasem tez zapala mi sie kontrolka abs dodam ze wymienialem niedawno antene immo moduł komputera i czujnik temp. powietrza za co zapłaciłem w Holandii 1100euro a te problemy zaczely sie dziac po wyjezdzie z serwisu opla a niby sprawdzili kazdy kabelek tak teraz mysle ze ot tego sprawdzania ktorys nie zostawili luzny?

Poradzcie prosze bo mam juz dosc serwisów teraz na to gaśniecie pan w oplu poradzil mi wymiane wtryskiwaczy BZDUUURA!:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem niedawno antene immo moduł komputera i czujnik temp. powietrza

no to chyba mozna od razu wyeliminowac, nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo...

Autko gasnie mi podczas jazdy świeci się a to kontrolka silnika a to świece czasem tez zapala mi sie kontrolka abs

pierwsza rzecz - zczytac bledy, bo bez tego mozna zgadywac

ale poniewaz abs sie zapala, i jesli to polaczone to bym sprawdzil ladowanie i akumulator, ale jesli nie polaczone to zaczalbym od sprawdzenia wtyczek od abs przy piastach.

opisz dokladnie kiedy zapala ci sie kontrolka i jaka dokladnie, szczegolnie kontrolka swiec zarowych (podczas jazdy?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki zapalają się podczas jazdy i postoju a to silnik mruga i wtedy auto gaśnie a to świece i silnik (dodam że swiece sa nowe) i ten nieszczesny abs plus serwis ale to zapala się na pare minut i zaraz gaśnie dodam że najczesciej dzieje sie tak na dziurach lub na zakręcie i po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Choć np dzisiaj nic sie nie zapaliło i ani razu nie zgasł. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej dzieje sie tak na dziurach lub na zakręcie

to by oznaczalo jakis slaby kontakt... jakas wtyczka, jakis kabel.

jak zczytasz bledy to powinienes wiedziec co szwankuje, wtedy zaczac od kabelkologii tychze elementow.

tak z ciekawosci, jaki ty masz tam silnik, z PSA? z DPF'em?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zacznij od tego

potem poczytaj cos o DPF'ie np to , badz to .

dobrze by bylo wiedziec jaki masz silnik i co tam masz jeszcze

no i zawsze tu mozesz sie spytac

TU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dodam że swiece sa nowe

Kontrolka ta nie wskazuje usterki świec żarowych ale świec żarowych i układu wtryskiwaczy.

 

Stawiam na słabe napięcie na listwie wtryskowej, zapyziały filtr paliwa a usterka ABS to będzie inny motyw.

 

Sprawdziłeś w ogóle czy ABS Ci działa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności