Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jest mozliwosc montazu podlokietnika do przednich foteli jezeli oryginalnie go nie bylo,pytam z ciekawosci,prosze o wypowiedzi tych co maja w swoich Merivach podlokietniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

,jest mozliwosc montazu podlokietnika do przednich foteli jezeli oryginalnie go nie bylo,pytam z ciekawosci,prosze o wypowiedzi tych co maja w swoich Merivach podlokietniki.

Zobacz na ten link (link przykładowy) jak jest montowany podłokietnik w Merry, kliknij na rysunek celem powiększenia;

http://www.sklep.szpot.pl/p/pl/15055/podlokietnik++++22+65+147.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,jest mozliwosc montazu podlokietnika do przednich foteli jezeli oryginalnie go nie bylo,pytam z ciekawosci,prosze o wypowiedzi tych co maja w swoich Merivach podlokietniki.

można - czas operacyjny około pol godziny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok,dziekuje-wiec rozgladam sie za oryginalnym ale uzywanym podlokietnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

kasa1979 , chyba jesteśmy na podobnym etapie dopasowania Mery pod

siebie. Udało mi się znaleźć oryginalny podłokietnik za 150zl, ale jeszcze nie zamontowałem . A ty już zamontowałeś?

Czy ktos z forumowiczów rozbierał fotel kierowcy. Chodzi mi wskazówki typu np. jak zastapic nity mocujące plastik od tylnej strony fotela? czy śrubki smarowaliście farba do śrub aby sie nie luzowały itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,jeszcze nadal poszukuje podlokietnika,ciekawe jaki bedzie jego montaz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uprzedze Was koledzy o jednej sprawie. Podłokietnik w Mery jest wygodny TYLKO na trasę. Na miasto porażka - wysoko się siedzi a "wajcha" od biegów nisko. Przy rozłożonym podłokietniku zmiana biegów jest bardzo niewygodna (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to co napisał kuchar , a

od siebie :beer: nie używam go - jest cały czas złożony - zapominam o nim - zbędny !

Gdybym go nie miał , zapewne chciałbym go mieć , ale , jak mam - twierdzę ... równie dobrze mogłoby go nie być !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kuchar,jarcar

czy nawet , gdy fotel jest obniżony(jeżdżę na max w dół) to i tak rączka biegów jest za nisko i niewygodnie? :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy nawet , gdy fotel jest obniżony(jeżdżę na max w dół)

Wstyd się przyznać :) jeszcze nie próbowałem jeździć z maksymalnie obniżonym fotelem .

W tym aucie bawi mnie właśnie to , że wysoko się siedzi .

Do jeżdżenia w pozycji "leżącego" mam Vectrę , ale popróbuję pojeździć z obniżonym i wtedy powiem coś więcej .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to co napisał kuchar , a

od siebie :?: nie używam go - jest cały czas złożony - zapominam o nim - zbędny !

Gdybym go nie miał , zapewne chciałbym go mieć , ale , jak mam - twierdzę ... równie dobrze mogłoby go nie być !

Ja zamiast podłokietnika wolał bym miec regulację lędźwiową fotela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamiast podłokietnika wolał bym miec regulację lędźwiową fotela.

mam i używam, podłokietnik, tez przeszepiłem z astry 3 i w moim przypoaku korzystam z niego cały czas....

a wracając do pytania o montaż podłokietnika to poza demontażem stolików (nie mam pojęcia jak ro wygląda w orginale w mery), montaż jest banalnie prosty z prawej strony fotela kierowcy montujesz mechanizm do struktury na 3 śrubach (nakrętkach) od zewnętrznej trony wycinasz dziurę, zakładasz osłonę (jest na wcisk), a potem montujesz podłokietnik (montuje się w pozycji otwartej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gardi, w którym miejscu jest pokrętło regulacji lędźwiowej - pod poduszką z lewej strony czy pod mocowaniem podłokietnika? Miałe ś fabrycznie czy dodawałeś? Możesz fotkę wstawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- pod poduszką z lewej strony

orginalnie

pod mocowaniem podłokietnika

u mnie - dodane z astry 3

jak mi się uda jutro to zrobię fotkę i wstawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzisz! Chęteni foty oblookam i przeczytam rady co do montażu. Bardzo mi tego brakuje w mojej Mery i szukam na alledrogo co by sobie założyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie , nikt z Was nie rozbierał tapicerki fotela kierowcy?

szukam w necie i nie moge znaleźć jak sie zabrać za to? a nie chciałbym połamać jakis zaczepów czy plastików. :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie , nikt z Was nie rozbierał tapicerki fotela kierowcy?

rozbierałem, miałeś wysłać fotki stolików

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam apropo podłokietnika mam go i jak koledzy pisali wg. mnie na trasie jest super używam często szczególnie jak dłużej prowadzę po mieście zapewnia niezłą gimnastykę dłoni i nadgarstka przy zmianie biegów używaniu ręcznego o pasach nie wspomnę (zapinanie/odpinanie) :) ale generalni dobrze jak jest i moje pytanko czy u was też macie wrażenie jakby był troszkę krzywo po rozłożeniu mam odczucie jakby z prawej strony był troszkę niższy czy po prostu u mnie jest krzywy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Odświeżając temat podłokietnika przedniego fotela w Merivie A, czy ktoś z szanownych użytkowników forum jest w posiadaniu podłokietnika z tej aukcji:

http://allegro.pl/nowy-podlokietnik-dedykowany-opel-meriva-a-i5093207743.html. Chodzi o sposób montażu, jakość, trwałość, zdjęcia zamontowanego podłokietnika (cena jest konkurencyjna).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi