Skocz do zawartości

Kilka pytań - laik ze mnie a trzeba wiedzieć:)


Gość jackson2002

Rekomendowane odpowiedzi

Co do oznaczenia DL lub DI - pic na dworze i nie chce mi się wychodzić, ale jutro sprawdzę na 100% i dam znać:hyhy:

 

Napewno nie ma DL16V. To jest DI 16V z łącznikiem "_" tak samo jak inne wersje (np 101km) mają np. DTI_16V a nie jak niektórzy piszą DTL16V

 

Więc jak byś miał 101 KM to byś miał DTI_16V lub (ale to już w starszych rocznikach) 2.0 DTI

 

Ja np. mam w dowodzie moc dobrze ale mam wpisane jako Zafira DTI :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

Ok, to skąd w takim razie te 74kW jeśli to jest wersja 101konna?

Mogę to jakoś sprawdzić żeby mieć pewność?

Nie chodzi mi tu typowo o moc, ale boję się że moża coś było bardzo mieszane z silnikiem, chyba że był walnięty tył i klapa jest od tamtego modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to skąd w takim razie te 74kW jeśli to jest wersja 101konna?

Mogę to jakoś sprawdzić żeby mieć pewność?

Nie chodzi mi tu typowo o moc, ale boję się że moża coś było bardzo mieszane z silnikiem, chyba że był walnięty tył i klapa jest od tamtego modelu?

Silnik można poznać po tym czy ma intercooler (82KM nie ma). I raczej w 1997 roku nie było 101KM DTI. W Zafirze pojawiły się dopiero w połowie 2000 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

Śmieszne a jednocześnie straszne.

Intercoolera nie ma - przynajmniej tak mi się zdaje.

Aż z ciekawości wszedłem na allegro, spójrz proszę:

 

http://moto.allegro.pl/opec-vectra-2-0dtl-diesel-polecam-i1425591906.html 101KM

http://otomoto.pl/opel-vectra-C17208278.html 101KM

 

Jest jeszcze kilka, ale nie będę zgrywał całego allegro.:hyhy:

 

Teraz to nie wiem, czy faktycznie coś jest pochrzanione (jakiś wałek ze strony sprzedającego) czy po prostu próbuję się pocieszyć, albo po prostu się mylisz (co akurat w tym wypadku by mnie ucieszyło:P - z całym szacunkiem do Twojej wiedzy):/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne a jednocześnie straszne.

Intercoolera nie ma - przynajmniej tak mi się zdaje.

Aż z ciekawości wszedłem na allegro, spójrz proszę:

 

http://moto.allegro.pl/opec-vectra-2-0dtl-diesel-polecam-i1425591906.html 101KM

http://otomoto.pl/opel-vectra-C17208278.html 101KM

 

Jest jeszcze kilka, ale nie będę zgrywał całego allegro.:hyhy:

 

Teraz to nie wiem, czy faktycznie coś jest pochrzanione (jakiś wałek ze strony sprzedającego) czy po prostu próbuję się pocieszyć, albo po prostu się mylisz (co akurat w tym wypadku by mnie ucieszyło:P - z całym szacunkiem do Twojej wiedzy):/

Powiem tak. W Zafirze na 100% silnik 101KM był montowany od połowy 2000 roku. też widziałem na allegro Zafiry w DTL-u gdzie sprzedający podawali 101KM - co jest nieprawdą.

 

Nie wiem jak jest dokładnie w Viki, czyli od którego roku montowali 101 konny silnik, ale skoro nie masz IC to masz 82KM. Oczywiście wolałbym się mylić ale marne szanse :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jackson2002

Sory, że dopiero dzisiaj ale niezbyt miałem czas ostatnio zaglądać w neta.

Wszystko jasne, powodem świecącej kontrolki była upalona świeca...tzn tak myślę bo dzisaij wymieniłem i nic się nie działo, ale silnik był rozgrzany więc...wszystko wyjdzie jutro. W każdym razie zauważyłem że kontrolka gaśnie po przekroczeniu ~3tys obrotów.

Jutro dam znać.

Co do silnika, chyba był mó błąd w podaniu modelu. Jest to 2.0DTL 101KM - sprawdzałem dzisiaj na komputerze i tak mi właśnie wyświetlił. Dodatkowo zamieszczę Wam foto:P

http://img143.imageshack.us/img143/1631/silnik1x.jpg

 

Zła wiadomość taka, że chyba był samochód walnięty. Komputer wykazał błąd w poduszkach. Jak mi wyczaił mechanik, doszedł do wniosku że poduch w ogóle nie ma:( Poza tym, w silniku coś było kombinowane, może niekoniecznie duże te modyfikacje ale jakieś są:)

 

Acha Zawsze poduszki zapalają się i gasną równiutko z ABS, więc chyba jest to połączone na sztukę... no cóż...szkoda

 

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

Sorry, napisałem to co na początku postu, chodziło mi o DTH:P

Toż mówiłem że się nie znam na tym:P

W każdym razie, u mechanika patrzyliśmy w książce (jakąś taką miał z wszystkimi autkami, modelami itd) no i by to pasowało.

Nieważne już:beer: 82 czy 101...pal licho. Ogólnie chodzi dobrze i niech tak zostanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności