Skocz do zawartości

Klima w Astrze III


Gość maro40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko?? czy ktoś może spotkał się z powtarzającą się awarią uszkodzenia skraplacza klimatyzacji w Astrze III po 2007r,ja trzykrotnie miałem ten problem całe szczęście że wymiana gwarancyjna ale ciekawostka jaką zaobserwowałem to to, że klima śmiga latem,zimą także ale zaraz po zakończeniu zimy jak przychodzą cieplejsze dni kicha!! tak miałem trzykrotnie,ostatni raz w połowie stycznia 2011 zdechła jak zrobiło się ciepło może to zbieg okoliczności ale dziwna sprawa wiem że producent skraplaczy to Delphi pozdrawiam forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent skraplaczy to Delphi

znowu wtopa delphi?

w fordzie wtryskiwacze tu skraplacze...

jak sie objawia ta usterka? pojawiaja sie jakies bledy? klima glosniej chodzi? czy moze cos innego?

fajnie by bylo jakbys jeszcze uzupelnil profil, co zacz auto masz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,za zwłokę ale pisze z doskoku, problem prozaiczny "dzisiaj" klima śmiga zero jakiś niepokojących objawów,wszystko słychać jak się załącza i skok na obrotomierzu, a na następny dzień cisza!! załączasz klimę(manualna) lampka układu się zapala i totalne nic jak mi wiadomo skraplacze każdy z trzech był rozerwany słowa mechanika??czyli z układu wszystko poszło,jeszcze dla ciekawości dodam że jak go kupiłem to po trzech miesiącach zdechła chłodnica klimy i od tego czasu co rok to problem,pisałem z ciekawości do Opla ale nie wiem czy dostane odpowiedź,wiem że wymiana poza gwarancją to 1800zł w ASO tak że jeszcze klika wymian i koszt nowego http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko?? czy ktoś może spotkał się z powtarzającą się awarią uszkodzenia skraplacza klimatyzacji w Astrze III po 2007r,ja trzykrotnie miałem ten problem całe szczęście że wymiana gwarancyjna ale ciekawostka jaką zaobserwowałem to to, że klima śmiga latem,zimą także ale zaraz po zakończeniu zimy jak przychodzą cieplejsze dni kicha!! tak miałem trzykrotnie,ostatni raz w połowie stycznia 2011 zdechła jak zrobiło się ciepło może to zbieg okoliczności ale dziwna sprawa wiem że producent skraplaczy to Delphi pozdrawiam forumowiczów

 

Problem może być związany z temp.zewnętrzną.Astra H ma ponoć wyłącznik klimatyzacji poniżej

6 stpni. Mam podobne przypadłości,znajomy również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,za zwłokę ale pisze z doskoku

spoko , nikt nie karze ci pisac "juz". dzieki za odpowiedz.

zadne bledy? czynnik chlodzacy nie ucieka?

troche mnie uspokoiles bo ja mam climatronika, wiec moze mnie to ominie http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

moze to wina czujnika temperatury dla klimy? i dlatego rozrywa...

dobrze ze gwarancja dziala, ale poki sie to powtarza to znaczy ze serwis nie byl w stanie tego naprawic (albo jest to blad fabryczny) wiec i po gwarancji na auto powinni to naprawiac w ramach gwarancji... a przynajmniej bym sie klocil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodanie otuchy waldemar jak by to nie brzmiało w tej sprawie ,już myślałem ze jestem sam coś jest faktycznie na rzeczy bo usterka ta ponoć powtarza się regularnie w Astrach H, nie mam pojęcia czy we wszystkich odmianach silników?? ale przy rozmowie na luzie z gościem z ASO to powiedział że coraz więcej jest takich przypadków??!,ale żadnej akcji serwisowej nie robią a my nie jeździmy w krajach śródziemnomorskich!!! to odnośnie temperatury,my mamy jeździć i cieszyć się z użytkowania jak coś nawala permanentnie to trzeba to poprawić http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

kicaj,żadnych błędów kompletnie nic,tak jak pisałem sprawa związana jest chyba z różnicą temperatur jak pisał waldemard,może w zimie ciśnienie jest w układzie niższe a w momencie przyjścia cieplejszych dni gwałtownie się zwiększa?? podczas pracy klimy bo dlaczego ulega skraplacz rozerwaniu?? ja tylko teoretyzuję ale sprawa wydaje się ciekawa :)

Witam ponownie ,słuchajcie próbowałem samemu wyśledzić temat,stwierdziłem że chyba coś jest nie tak z czujnikiem ale może się mylę:) mogę załączyć klimę w temperaturze po niżej zera?? wczoraj rano było -3 i sprężarka klimy odpaliła czy jest to możliwe?? wyczytałem post że nie powinna pracować przy temperaturze po niżej + 4

 

scaliłem posty,reg.O24&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

mogę załączyć klimę w temperaturze po niżej zera?? wczoraj rano było -3 i sprężarka klimy odpaliła czy jest to możliwe?? wyczytałem post że nie powinna pracować przy temperaturze po niżej + 4

Zgadza się w klimatyzacji manualnej nie uruchomi się sprężarka poniżej +4*.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności