Skocz do zawartości

silnik 1.9 cdi 2006r


Gość demeter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy.

 

Wczoraj przydarzyła mi się katastrofa. Jadę na uczelnie i słyszę że silnik zaczyna klekotać. Na 4,5 biegu jeszcze jedzie ale trafiły się światła i musiałem się zatrzymać. Wrzucam 1 i słyszę klekot i brak mocy, 5 sekund zgasł. Odpalam 3 sekundy zgasł. Koniec podróży już więcej nie odpalałem tylko na lawetę i do mechanika. Niedziela więc nie zaglądał. Co to jest , zerwał się pasek rozrządu czy co .Mam to auto 2.5 roku zrobiłem nim 20 tysięcy i jak ją kupiłem to przy 115000 wymieniłem kompletny rozrząd itp. Masakra aż boję się iść do mechanika. Tydzień temu przy odpaleniu zamigało auto z kluczykiem i zgasło.

 

 

pozdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Na 4,5 biegu jeszcze jedzie ale trafiły się światła i musiałem się zatrzymać. Wrzucam 1 i słyszę klekot i brak mocy, 5 sekund zgasł. Odpalam 3 sekundy zgasł. Koniec podróży już więcej nie odpalałem tylko na lawetę i do mechanika. Niedziela więc nie zaglądał. Co to jest , zerwał się pasek rozrządu czy co .Mam to auto 2.5 roku zrobiłem nim 20 tysięcy i jak ją kupiłem to przy 115000 wymieniłem kompletny rozrząd itp. Masakra aż boję się iść do mechanika. Tydzień temu przy odpaleniu zamigało auto z kluczykiem i zgasło.

Miałem u siebie podobny przypadek, też zapaliła się na chwilę kontrolka auto z kluczykiem i po 5 minutach zgasła, w następnym dniu powtórka i też kontrolka zgasła a silnik zrobił się wołek a następnie już coraz wolniej się toczył aż silnik padł :x po rozczelnieniu układu wydechowego silnik ożył :D diagnoza-zapchany filtr DPF. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozrząd. Mechanik odpalił silnik na autostarcie. Wygląda na to że do silnika nie dociera paliwo. Mechanik ma sprawdzić wtryski jakimiś menzurkami. Co to może być?

demeter :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie bledy wyszly?

a tak BTW popraw prosze temat na bardziej odpowiedni problemowi,

 

probe przelewowa robi sie aby sprawdzic w jakim stanie sa wtryskiwacze, i czy "dobrze pracuja"

ja bym sprawdzil czujnik polozenia walka rozrzadu albo pompe paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp po podpięciu nie wykazał żadnych błędów. Ile nowa pompa kosztuje do tego typu silnika ( 1.9 101 koni fiatowski)

Mechanik powiedział że wtryski siadły. Paliwo dochodzi do szyny i dalej nie idzie. Pompa działa. Zastanawia mnie czy to możliwe że 4 na raz padły. Może elektronika siadła. Komputer po podpięciu nic nie wykazał. Jutro wiozę wtryski na diagnostykę. :?:

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Paliwo dochodzi do szyny i dalej nie idzie. Pompa działa. Zastanawia mnie czy to możliwe że 4 na raz padły. Może elektronika siadła

To winą za ten stan rzeczy może być pompa wysokiego ciśnienia, teraz musisz stwierdzić czy czasami w nich nie ma opiłków metalu bo po założeniu następnych wtryskiwaczy defekt się powtórzy, a co do nowej pompy to w granicach 6 tys. złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem wtryskiwacze. Facet po 2 godzinach zdzwonił i powiedział, że wszystkie końcówki są ,, zabetonowane,,. Do wymiany są końcówki wtryskiwaczy, trzeba zlać paliwo z baku, wlać nowe i zaprawić olejem silnikowym żeby przepchać to, co zostało w układzie. Tak powiedział, nie wiem, co o tym sądzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności