Skocz do zawartości

stukanie w silniku


Gość acoustic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze stukaniem w silniku 1.7DR. Niedawno przestawił mi się rozrząd i trochę klepnęło po zaworach, wymieniłem pokruszone dźwigienki zaworowe. Od tamtej pory słychać takie metaliczne stuki w silniku szczególnie przy dodawaniu gazu. Szklanki to raczej nie są bo to trochę inny dźwięk. Czy możliwe że to stuka z powodu złego kąta wtrysku? auto z rana trochę ciężej pali i przez jakiś czas puszcza siwy dymek, jak jest ciepły to pali dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtryski mają nowe końcówki i były regulowane. Podejrzewam zły kąt wtrysku albo przestawiony rozrząd bo ustawiałem go na znaki malowane przy poprzedniej wymianie paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam zły kąt wtrysku albo przestawiony rozrząd bo ustawiałem go na znaki malowane przy poprzedniej wymianie paska.

Musisz ustawić rozrząd jak należy a nie "metodą malarską".

 

Czy możliwe że to stuka z powodu złego kąta wtrysku? auto z rana trochę ciężej pali i przez jakiś czas puszcza siwy dymek, jak jest ciepły to pali dobrze.

możliwe...zacznij od sprawdzenia czy rozrząd jest dobrze ustawiony potem ustaw kąt wtrysku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

I jak udało ci się dojść do przyczyny mam ten sam problem na domiar złego zauważyłem minimalny wyciek ropy spod drugiego wtrysku. Mój egzemplarz też ma te dziwne stuki i też ciężko zapala na zimnym silniku. Też zastanawiam się czy to problem z wtryskami czy minimalnie przestawionym rozrządem. co do rozrządu jestem pewien na 99% ze jest ustawiony prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert Łódź

Witam. Mam problem ze stukaniem w silniku 1.7DR. Niedawno przestawił mi się rozrząd i trochę klepnęło po zaworach, wymieniłem pokruszone dźwigienki zaworowe. Od tamtej pory słychać takie metaliczne stuki w silniku szczególnie przy dodawaniu gazu. Szklanki to raczej nie są bo to trochę inny dźwięk. Czy możliwe że to stuka z powodu złego kąta wtrysku? auto z rana trochę ciężej pali i przez jakiś czas puszcza siwy dymek, jak jest ciepły to pali dobrze.

 

Sie ma. Miałem ten sam problem z silnikiem ale 1.7 td . Pękł pasek i zrobił sie dramat. Też kopcił ale miał moc , po p :dontgetit: eknieciu paska mechanik znalazł uszkodzoną jeszcze głowice i teraz nie wiem co robić. :zawstydzony:

 

 

Mam dylemat czy kupić głowicę czy cały silnik do 1.7 td astra II. Wszystko rozchodzi sie o kasę . :zalamany:

Edytowane przez Robert Łódź
Usunąłem zbędny cytat, używaj opcji ?edytuj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności