Skocz do zawartości

Problem z silnikiem, gasnie i nie odpala...


Gość Mariusz_Agila

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_Agila

Witam, jestem nowy na tym forum

a sprowadzil mnie tutaj dziwny klopot z Agilą.

Agila rocznik 2002 silnik 1.0 benzyna

, bez LPG

Ogolnie sytuacja wyglada tak ze samochod np rano nawet kiedy jest mroz odpala normalnie, bez problemow. Problem pojawia sie czasami kiedy prowadze auto, silnik

po prostu gasnie w trakcie jazdy, np kiedy zwalniam, parkuje itp ale tez raz zgasl w trakcie jazdy okolo 50kmh.

Paliwo

jest, pompa paliwowa raczej jest ok bo gdyby byla zepsuta to raczej bym nie jezdzil w ogole, akumulator jest ok, odpala na mrozie, a gdy juz zgasnie tak jak pisalem wczesniej to kreci normalnie, tyle ze nie chce odpalic. Ciekawe jest to ze jesli zostawie auto, np na 2 godziny i sprobuje go wtedy odpalic to odpala normalnie... Brakuje mi pomyslu co moze byc problemem. Olej i filtry zmienione. Temperatury nie lapie za wysokiej, max 90stopni ( pompa wodna zmieniona, razem z paskiem od alternatora)..

Silnik chodzi jak na 3cylindry na lancuchu bardzo cicho..

Czy to moze problem z elektryka?? To jedyne co mi przychodzi do glowy.

Aha i zapala sie na desce lampka ktora opisana jest w ksiazce jako katalizator i za duza emisja spalin czy cos w tym stylu.

 

Bardzo prosze o jakies porady, jesli potrzebne wiecej danych

prosze pytac.

 

Uprzedzam pytanie czemu nie pojde do mechanika- mieszkam

za granica w malym miasteczku i jedyny majster u nas bierze za wszystko jak za zboze i jak sie mu nie powie co jest nie tak, to wymieni Ci kilka innych rzeczy ktore sa sprawne...

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Mariusz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odczytania błędu ze sterownika ciężko coś powiedzieć. Będę więc strzelał. Moja Agila też ostatnio gasła nagle bez powodu podczas bolesnej jazdy na benzynie (wobec pustego zbiornika LPG). Na odcinku 1km zgasła 2 razy. Odczytałem błędy i powodem była przerwa w obwodzie zasilania wszystkich wtryskiwaczy. Auto odpalało za trzecim razem. Za zasilanie wtryskiwaczy odpowiada od strony +zasilania przekaźnik w komorze silnika z lewej strony przy ściance grodziowej. Proponuję wyjąć kolejno wszystkie przekaźniki (bo nie pamiętam który to), wyczyścić ewentualnie styki i powsadzać na miejsce. Obecnie moja Agila nie gaśnie, ale w końcu jeździ na LPG więc wtryskiwacze benzynowe potrzebne są tylko do rozruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Aha i zapala sie na desce lampka ktora opisana jest w ksiazce jako katalizator i za duza emisja spalin czy cos w tym stylu.

To najlepszym sposobem jest odczytanie błędu jaki wystąpił, a spróbuj metodą hamulec-gaz+zapłon albo tu masz temat:

http://forum.opel24.com/kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika-vt41827.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepszym sposobem jest odczytanie błędu jaki wystąpił, a spróbuj metodą hamulec-gaz+zapłon albo tu masz temat:

Hmm. Z Agilą to na 99% nie przejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego. Po opisie Twoich kłopotów i fakcie iż zapala się lampka przekroczenia emisji spalin tzn. taka ikonka silniczka można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że masz zanieczyszczony zawór egr bądź niesprawny. Poproś mechanika aby wyjął go i wyczyścił i jak po tym zabiegu kłopoty pozostaną to zostanie tylko jego wymiana. Jak to zrobić to poszukaj na forum. Pozdrawiam :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności