Skocz do zawartości

astra zgasla w trakcie jazdy i nie chce juz zapalic


Gość hardstg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Astra 1.7 D 50 kW

Wyjeżdzając z terenu zabudowanego, osiągnołem prędkość 80 km/h zapaliły mi się kontrolki ładowania i ciśnienia oleju samochód szarpnoł, nie jestem pewien czy go odruchowo zgasiłem czy sam zgasł, zjechałem na pobocze i chcąc odpalić go ponownie silnik kręci ale nie odpala. W czym tkwi problem?? To coś poważnego, proszę o rady i z Góry dziękuje. Czy to kłopoty z filtrem paliwa,czy może kabelk się zsunoł od pompy paliwa czy to coś grubszego?

 

PS. Proszę nie usuwać tematu gdyż nie znalazłem podobnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Proszę nie usuwać tematu gdyż nie znalazłem podobnego.

a dlaczego od razu usuwac? wlasciwy dzial, podlaczony do podobnego tematu... ja bym go zrobil oddzielnym tematem.

 

ja bym auta nie zapalal teraz

pytanie czy jakies kontrolki sie swieca, i w jakiej kolejnosci zapalily sie kontrolki podczas jazdy?

jaki przebieg? co bylo robione i kiedy? a w szczegolnosci pompa oleju, rozrzad, rozrusznik, alternator. dasz rade zczytac bledy?

 

moze byc tak ze padla pompa paliwa i stad zgasl silnik, ale moze byc cos z silnikiem. IMVHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym auta nie zapalal teraz

pytanie czy jakies kontrolki sie swieca, i w jakiej kolejnosci zapalily sie kontrolki podczas jazdy?

jaki przebieg? co bylo robione i kiedy? a w szczegolnosci pompa oleju, rozrzad, rozrusznik, alternator. dasz rade zczytac bledy?

 

moze byc tak ze padla pompa paliwa i stad zgasl silnik, ale moze byc cos z silnikiem. IMVHO

 

Auta nie idzie wgl odpalić tylko kręci.Przebieg ok 180 tyś km. Kontrolki sie zapalają normalnie, od świec od ciśnienia oleju i ładowanie akumulatora. Kontrolki od ładowania i ćiśnienia zapaliły sie jednocześnie potem samochód zgasł, Rozrząd po wymianie wszystkie filtry Alternator też z tego co mi się bardzo wydaje. Ja nie mam komputera w samochodzie przynajmniej nie wiem gdzie sie znajdue:D

 

Dziś po zdjęciu przewodu paliwowego co łaczy filtr i pompe paliwową przyłożyłem butelkę z ropą połączoną wężykiem i próbowałem odpalić samochód to nawet tego paliwa z butelki nie zaciągał, czy to będzie pompa wtryskowa czy jest jeszcze jakaś inna możliwość?

 

PS. To powiedz mi gdzie znajduje sie wtyczka od komputera podkładowego o ile ją wgl mam:) :lol:

;] Proszę o pomoc? I jeszcze ile pompa kosztuję czy ją lepiej zregenerować? opłaca sie kupować używaną pompę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade zczytac bledy?

za stary wóz na takie bajery ;]

 

na 80% poszedł rozrząd objawy pasują , w Twoim aucie pompa wtryskowa jest napędzana właśnie paskiem rozrządu , zaglądałeś w ogóle pod maskę ?? obudowa rozrządu nie jest popękana ?? jeśli nie, spróbuj ją odchylić i zobacz jak wygląda pasek i nie kręć rozrusznikiem ....

 

P.S. mówimy o astrze F ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu pokrywy rozrządu okazało się że śruba która trzyma rolkę sie urwała, jakiś idiota to przykręcał:beer: I co teraz ? jakie bedą koszty? Będzie coś z głowicą i czy cos jeszcze bedzie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

nie chcę mówić a nie mówiłem ale... :beer::beer::beer:

 

koszty :

 

naprawa głowicy w zależności od ilości pogiętych zaworów : 200-400zł

dźwigienki zaworowe : 15zł szt

pasek +rolka+śruba : 150zł

uszczelki =/- : 100zł

 

ale mogłeś mieć szczęście w nieszczęściu i mogły pójść tylko dźwigienki wtedy koszty powinny zamknąć się w około 300zł ,ale wątpię , skoro jeszcze dobiłeś motor kręcąc rozrusznikiem :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności