Skocz do zawartości

Pompa wody a wyciek płynu chłodzącego + gwarancja


Gość pjamalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pjamalia

Witam

Panowie potrzebuję konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, w zasadzie rozwiązania.

Ponad rok temu w pewnym warsztacie kupiłem pompę wody i mi ją zamontowali. W tą zimę zanotowałem wyciek płynu i to jest wina pompy. Pani w warsztacie zadzwoniła do producenta a on powiedział że dał rok gwarancji na tą pompę. Pani powiedziała że straciłem gwarancję bo minął rol, ale nie dwa lata. Czy warsztat jako sprzedawca jest zobligowany do gwarancji dwu letniej na tą nieszczęśliwą pompę wody w moim samochodzie czy niestety straciłem gwarancję.

Mój samochód Opel Corsa C silnik benzyna 1.2.

 

dzieki za konkretną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w warsztacie zadzwoniła do producenta a on powiedział że dał rok gwarancji na tą pompę.

Pani powiedziała że straciłem gwarancję

bo minął rol, ale nie dwa lata

.

Czegoś tu nie rozumiem.

Czy warsztat jako sprzedawca jest zobligowany do gwarancji dwu letniej

na tą nieszczęśliwą pompę wody w moim samochodzie

czy niestety straciłem gwarancję.

A dlaczego miałby być zobligowany do udzielenia dwuletniej gwarancji skoro producent udziela rocznej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję konkretnej odpowiedzi na moje pytanie, w zasadzie rozwiązania.

jak kazdy kto szuka rozwiazania problemu na forum...

gwarancja jest stanowiona przez producenta, uslugodawce a tzw popularnie rekojmia (czyli na zgodnosc towaru z opisem) 2 lata. masz rachunek z warsztatu, oni kupili i zamontowali pompe?

poszukaj moze w internecie odnosnie rekojmi na uslugi, zdaje sie ze trwa ona 24 miesiace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamontowali i sprzedali mi pompę innego producenta.

to producent pompy okresla na ile udziela gwarancji i wcale nie musi to być dwa lata tylko własnie rok...

 

Teraz nie masz wyboru tylko wymiana pompy na nowa, swoją drogą w tym silniku bardzo prosto mozna zrobić to samemu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to producent pompy okresla na ile udziela gwarancji i wcale nie musi to być dwa lata tylko własnie rok...

Dokładnie takie jest i moje zdanie.

http://www.ewacon.pl/przetargi-na-komputery/przetargi-na-sprzet/62-rekojmia-i-gwarancja.html

Rękojmia to rok,tak wynika z różnych artykułów na ten temat i jest niezależna od gwaranta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Zgodnie z prawem gospodarczym okres rękojmi wynosi 24 miesiące (żadne informacje od producentów dot. 12 miesięcznych gwarancji nie są pełnoprawne). Także ktoś kto podaje rok gwarancji kłamie kupujących. Nie dotyczy produktów o określonej podatności zużycia (akumulatory, spożywka) :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(żadne informacje od producentów dot. 12 miesięcznych gwarancji nie są pełnoprawne)

są pełnoprawne... generalnie gwarancja ma wynosić 2 lata ale producent sam może określić że tylko rok gwarancji jest....

Zresztą co za różnica pompa wody jest elementem exploatacyjnym i tak odrzuca zapewne reklkamacje jako naturalne zużycie..

poprawiłem cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności