Skocz do zawartości

Sensor deszczu - jak sprawdzić czy działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie jak sprawdzić czy działa sensor deszczu?, polać szybę wodą? :beer: i czy włącza sie go jakoś? czy odrazu jest włączony? i jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć od czego jest pokrętło na tej dźwigni od wycieraczek?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlacz wycieraczki (pierwsza pozycja) a potem polej miejsce gdzie czujnik woda

 

jakie pokretlo? wrzuc zdjecie :beer: a najprosciej zagladnij do instrukcji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marcinnus

To pketło to potencjometr sekwencji wycieraczek .Zwiększasz i zmiejszasz częstotliwość wycieraczek w pozycji przerywanej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemk0

To pketło to potencjometr sekwencji wycieraczek .Zwiększasz i zmiejszasz częstotliwość wycieraczek w pozycji przerywanej

czujnik deszczu zawsze trzeba włączyć manetką .dajesz jeden raz do góry i już działa.potem polewaj miejsce czujnika na szybie. jak wycieraczki zaczna szybko sie ruszać to znaczy , że dziala , jak beda sie poruszaly co kilka sec to nie dziala.

sam go dolozyles czy był juz w aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Korzystając z tematu chciałym sie zapytać jak wam działa ten czujnik. Od niedawna jestem posiadaczem 3 z kolei opla, tym razem Signuma i wcześniej nie miałem do czynienia z zabawkami tupu "sensor deszczu" :/ i muszę przyznać, iż u mnie działa on dość dziwnie, mianowicie :

 

1)lekki deszczyk - włączam sensor z najniższą pozycja na pokrętle, wszytko działa fanie przez jakieś 2 minuty, potem sensor szaleje i wycieraczki nagle wpadają na najwyższe obroty. Początkowo poprosu je wyłączałem, aż stwierdziłem że sprawdzę kiedy same sie wyłącza. Wszystko jest ok jak szyba staje sie całkwoicie sucha, wycieraczki na najwyższych obrotach jakby czuły "opór" suchego szkła.

 

Pytanie : Czy to tak ma działąć, czy sensor jest walnięty i nie potrafi dosotsować prac wycieraczek do inetnsywności opdaów?

 

2) Zdarzyło mi sie parę razy że po włączeniu wycieraczek na sensor nie dało sie ich wyłączyć? Trzeba było nawachlować sie dzwignią do momentu zatrzymania wycieraczek w połowie szyby i doprowadzenia ich do pozycji leżacej ciąle wachlując.

 

I tutaj też chciałem poprosić o poradę czy to sensor, silniczek wycieraczek czy może wajcha jest walnięta przy kierownicy.

 

Nie używając sensora, wycieraczki działają normalnie.

 

Sprawdzałem bezpieczniki i są ok, zastanawiam sie czy nie jest wina trochę ,moim zdaniem słabego jak do tak naszprycowanego elektroniką auta aku 70Ah 680A? Aku ma niecały rok.

 

Z góry dziekuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności