Skocz do zawartości

Duże spalanie, dziwne obroty, smrodzik z rury


Gość clr22

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny tuningomaniak :wink::hyhy: ma to na celu zaoszczędzenie kasy za nowego kata a nie podrasowanie bryczki :( może trochę lepiej wkręca się na obroty i jest trochę głośniej ale nic poza tym :lol:

Nie tuningomaniak :drunk: zle mnie zrozumiales hehe... chodzi mi tylko o zaoszczedzenie kasy na paliwo bo tak byc nie moze. Faktycznie rurka taniej wyjdzie :drunk: No zobaczmy co to bedzie dzieki za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed katem :hyhy:

Usunąłem zbędny cytat/daro

dodano

Mechanik powiedzial ze to termostat... temperatura silnika

rosnie mi w miare szybko jak to mozliwe? a co z tymi obrotami? Wezyki jakies u gory sa cieple a na dole tez cieple to termostat mowi? ale takie spalanie wieksze od termostatu? dodam jeszcze ze mialem tekture wlozona i zaslonieta cala chlodnice i niby przez to tylko temperature silnik lapal ale szybko spadala a jak wyjal tekture to temperatura chwila moment i byla na niebieskich kreskach. co o tym sadzicie?

scaliłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takie spalanie wieksze od termostatu?

jak najbardziej. Jeśli płyn chłodniczy ma niską temperaturę (bo termostat za wcześnie go puszcza do chłodnicy) to silnik spala więcej paliwa bo do sterownika jest podawana informacja z czujnika temperatury o niskiej temperarurze płynu i silnik chodzi na ssaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem katalizator, a wstawilem dławik za 150zł z wstawieniem, nie wali juz zgnilymi jajami :)

mechanik wszystko sprawdzil, swiece sa dobre sonda lambda na dwoch roznych komputerach u roznych mechanikach sprawdzana tez wyszla ok, wymienilem ten walniety termostat za 180zl z czescia, bo on w moim Oplu lezy pod paskiem rozrządu :beer: chyba dlatego tak drogo... a stary katalizaor sprzedalem do skupu katalizatorow za 250zl hehe :) a tlumikarz oferowal mi jeden 70zl a drugi 150 zl czyli wymiana kata na dlawik za darmo ale nie dalem sie wyrolowac, w internecie znalazlem numer, przyjechal do mnie gosciu i od reki 250zl :) Teraz spalanie wydaje sie ok... temperatura silnika po przejechaniu 2,5km wynosi juz 70 stopni startujac na zimnym silniku przy temperaturze +1 stopien. A do tego zauwarzylem jak nagrzany silnik mam na 90 stopni ide na 30 minutowe zakupy to wskazowka spada tylko o jakies 10 stopni... to mnie cieszy ze ciagle na ssaniu nie jezdze juz i spalanie bedzie chyba takie jakie powinno byc. Przejechalem 40 km po miescie w 2 dni i wskazowka paliwa spadla minimalnie wiec wydaje sie spalanie ze tak jak powinno byc wyjdzie kolo 10 litrow na 100km. Dzieki Wam za pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności