Skocz do zawartości

katastrofa z odpalaniem


Gość peterrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peterrrr

Witam. mam problem, jak wiekszosc tutaj.

mam problem z odpalaniem vb 2.0dtl rano lub po upływie 4 godzin.

po kreceniu okolo pol minuty auto odpala. wstawilem zawor zwrotny przed filtrem i przed bakiem, chciałbym także sie dowiedziec jak najlatwiej zrobic zeby swiece grzaly przy np. temp 0st C.(chodzi mi o czujnik zeby swiece mocno grzaly)

wymienialem i odkrecalem filtr paliwa lecz nie zawsze zalałem go dokładnie ropą, czy uklad sam sie nie odpowietrzy? przypuszczam ze dobre odpowietrzenie i zalanie filtra mogloby byc kluczem w tej usterce, jak to zrobić bez mechanikow itp? prosze o w miare prosta odpowiedz jak i prosty sposob na wykonanie tych rzeczy.

z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peterrrr

ok a jak zalac dokladnie filtr ropa moze uklad mi sie zapowietrzyl i czy on sie odpowietrza na stale kiedy uruchomie silnik?

i czy moglby mi ktos przeslac plik do aktualizacji oprogramowania w tym ze oplu

bardzo prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wtrącić parę słów to na powiem iż .... moim zdaniem :

 

- Zmiana w programie aby świecę grzały przy wyższej temperaturze nie rozwiązuje problemu a jedynie maskuje objawy.

- Spróbuj rano niech ktoś ci zakręci silnikiem a ty poluzuj przewody wtryskowe ... jak będzie leciało paliwo to znaczy że układ się nie zapowietrzył a problem występuje gdzie indziej... np w kompresji silnika a wtedy wiesz co robić .... :)

- Jak nie poleci paliwo to znaczy że zapowietrza Ci się układ .... może kiepsko trzyma zawór zwrotny, ponoć na pompie też jest taki zawór zwrotny który jak padnie to się pompa zapowietrza.

 

Jak dla mnie to raczej cofa Ci się paliwo. Czytałem gdzieś że te pompy same się nie odpowietrzają. Ja przy wymianie filtra zalewam paliwem filtr do końca i nie mam problemów z zapowietrzaniem.( wymieniałem już 4 -ry razy)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peterrrr

ale on odpala normalnie rano jak strzala tylko ze po trzech czterech sekundach gasnie a potem 20 sekund krecenia odpali jest ok zgasze po przejechaniu 30km trzy cztery godziny i jest to samo. zalalem teraz filtr paliwa przez dziure od sruby zobaczymy rano. jak go najlatwiej odpowietrzyc? i jak poluzowac przewody? gdzie mniej wiecej one sa bo przy glowicy nie ma zbytnio dostepu bo wyzej sa inne przewody a pod nimi dopiero przewody metalowe.

a czy delikatnie pocący sie olej z uszczelki spod klawiatury mialby cos do tego? tam jest sporo wycieknietego oleju lecz oleju rzekomo nie ubywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden test aby sprawdzić czy się zapowietrza.

Po dłuższej jeździe postaw go gdzieś w miarę stromo nosem w dół. Jak po 4 h odpali dobrze to znaczy że się zapowietrza pompa.

 

Cieknący olej jak na mój nos nie wpływa na odpalanie .... bo niby jak? No chyba że dostaje się olej do paliwa ale wątpię.

 

Fakt masz rację odkręcenie przewodów wtryskowych może być trudne bo blokują przewody od trawersów. :) .

 

Co do odpowietrzania to miałem pompkę zrobioną z kompresora i podłączyłem do przewodu powrotnego z pompy. Przekręcasz kluczyk w stacyjce(ale nie odpalasz) włączasz pompkę i zaciąga paliwo przez pompę aż się odpowietrzy....tylko trza mieć taką pompkę.

Myślę że za 50-100 zeta w aso powinni Ci odpowietrzyć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on odpala normalnie rano jak strzala tylko ze po trzech czterech sekundach gasnie a potem 20 sekund krecenia odpali jest ok

To mi wygląda na zapowietrzanie się na przewodach zwrotnych/przelewowych. Wymieniałeś je kiedykolwiek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności