Skocz do zawartości

Różnica nawiewu ciepłe/zimne


Gość martinek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinek

Mam dość spory problem z ogrzewaniem w mojej Sinterce . Mianowicie zostało zrobione podciśnienie i cały panel sterowania nawiewem klimą działa czyli gdzie ma wiać klima cieple zimne i natężenie. Jednak jest taka sprawa.

Przy ustawieniu na zimne powietrze nawiew działa bez zarzutu. Wieje super . Jednak przy zmienieniu na ciepłe nawiew drastycznie zanika jak by się gdzieś przytkał. Różnica jest kolosalna mniej więcej na 5 na ciepłym wieje jak by na 1 na zimnym. Oczywiście nie muszę tłumaczyć , że w samochodzie mam po prostu zimno jak cholera. Nawiew polepsza się trochę podczas jazdy ale i tak jest to daaaaalekie od doskonałości. Najlepiej jest jak dam na szybe i nogi .

Ratujcie bo zbliża mi się trasa z dzieckiem 450km i perspektywa siedzenia pod kocami w czapkach mało mi się podoba. :D

P.S. Na pewno mam termostat do wymiany bo wskaźnik temp trochę lata w górę i w dół nawet po rozgrzaniu silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ,że wskaźnik temp. skacze oznacza tylko tyle, że jest niekontakt na styku czyjnika temperatury idącego na zegary. Sam termostat jest OK. Układ nawiewu i klimy jest niestety nietyklo sterowany samym podsciśnieniem ale też i silnikami elektrycznymi co przełączają klapki przepływu powietrza.Bez demontażu tego układu sprawa naprawy będzie b.trudna.

powodzenia

:wink: baki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinek

To że mam coś demontować to bardzo dobrze wiem tylko co ?? Wentylator działa i kręci w dobrą stronę. Mam podejrzenia , że gdzieś jeszcze podciśnienie jest np zagięte i nie do końca działa albo , nagrzewnica zamulona albo znalazłem liście w wentylatorze i może więcej jest gdzies w kanałach akurat od ciepłego powietrza i dlatego nie działa. Czujnik temp działa wg mnie jak należy ale biorąc pod uwagę doswiadczenie z poprzednich samochodów to wnioskuję ze termostat jest otwarty non stop. Długo się nagrzewa i jak dojdzie do pierwszej kreski to nie trzyma temp tylko spada albo rośnie w korku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja mam termostat całkowicie sprawny a objawy dokładnie te same. Może ktoś by mi wyjaśnił czym dokładnie sterują te dwa silniczki? Wiem, że muszę to ogrzewanie zreperować samemu bo mechanikom nie chce się bawić w takie "pierdoły" a jazda w niedogrzanym samochodzie to porażka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden silniczek jest od przełączania obiegu zewnętrznego na wewnętrzny a drugi reaguje na zmianę ustawienia pokrętła ciepłe - zimne powietrze.

 

Jeśli się wsłuchać przy wyłączonym silniku radiu i wentylatorze nawiewu, to słychać ich reakcje na zmianę pozycji pokrętła ciepłe-zimne, oraz przełączenie obiegu wew-zew.

( tak jest u mnie )

 

Podciśnienie steruje kierunkami nawiewu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinek

Dobra tylko czemu dobrze wieje na zimnym a zle na ciepłym. Jaka jest tego przyczyna. Filtry też nowe (kabinowy i ten drugi). Dzisiaj pozaklejam trochę wloty powietrza przy wycieraczkach taśmą w Polonezie to pomagało i dam trochę dykty pod główny wlot powietrza wiadomo ze nie załatwi to sprawy ale moze bedzie trochę lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że to trzeba dobrać się do nagrzewnicy i przyjrzeć się co jest z nią nie tak.

Czy się nagrzewa i czy klapy faktycznie otwierają się i zamykają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinek

No dobra tylko gdzie ona jest i co rozkrecac schowek?

Generalnie powietrze jak jest ustawione na cieple to leci letnie tylko dlaczego jest az taka róznica w nawiewie ze na cieplym prawie nie wieje a na zimnym wieje dobrze. A moze do cieplego jest jakis inny kanał dolotowy i jest np zapchany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności