Skocz do zawartości

astra h 1,7cdti


Gość grzechotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechotnik

Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym (lub też nie ,to się okaże)posiadaczem Astry 3 z 2004r

z silnikiem 1,7 cdti 101km.Mam sporo pytań odnośnie tego autka np.

 

1.czy może ktoś udostępnić instrukcje obsługi np.radia(autko z włoch)

2.jak dokładnie ustalić jaka to wersja wyposażenia

3.jak eksploatować taki samochód to mój 1 disel

 

Za wszelką pomoc dziękuje :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelKRZ

...

1.czy może ktoś udostępnić instrukcje obsługi np.radia(autko z włoch)

2.jak dokładnie ustalić jaka to wersja wyposażenia

...

Wyposażenie bdb sprawdza sie po VIN - napisz TUTAJ

 

A odnośnie np radia to poszukaj TUTAJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechotnik

Dzięki za podpowiedzi

Tak naprawdę nie miałem się jeszcze czasu dla autka wie może ktoś jak ustawić na wyświetlaczu aktualne spalanie zamiast daty,jeśli ktoś ma to prosił bym o ogólną instrukcję obsługi do tego autka

 

Z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechotnik

Ja nie miałem czasu dla autka,więc samo mnie zmusiło żeby się nim zainteresować,wczoraj skończyło się ogrzewanie obstawiam termostat,w czasie jazdy leci chłodne powietrze a na postoju lub w dłuższym korku w miarę ciepłe nie wiem czy koncepcja słuszna proszę o podpowiedzi.

 

Kupiłem też do autka olej castrol edge 5w40 mam nadzieje że dobry wybór autko ma 176 ooo przejechane

 

Chciałem zmienić żarówkę od oświetlenia wewnętrznego w środkowej lampce okazało się że jest tam wyłamany styk i zrobiło się zwarcie

wie może ktoś który z bezpieczników jest odpowiedzialny za oświetlenie kabiny i schowka (schowek podświetlany )bo oświetlenie w środku nie działa

dodano

-jeśli ktoś rozbierał lampkę nad kierowcą to proszę o instrukcję nie chcę niczego połamać czy urwać a muszę się dostać do przewodów

dodano

Przymierzam się do wymiany rozrządu i mam pytanko jaki szanowne grono by polecało żeby trochę na nim pobrykać i czy od razu też wymieniać pompę wody.

2 sprawa to ile do mojego autka wchodzi oleju po wymianie razem z filtrem weszło 4,2 l(bagnet pokazuje stan max ) a gdzieś czytałem że wchodzi 5l czy to normalna sytuacja .

dodano

2 sprawa to ile do mojego autka wchodzi oleju po wymianie razem z filtrem weszło 4,2 l(bagnet pokazuje stan max ) a gdzieś czytałem że wchodzi 5l

Edytowane przez daro
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do wymiany rozrządu i mam pytanko jaki szanowne grono by polecało żeby trochę na nim pobrykać

Pasek: Gates albo Contitech a rolki Ruville, INA albo SKF.

W sporej części koncernów samochodowych są to części idące na

pierwszy montaż z logiem koncernu motoryzacyjnego.

Ja osobiście przy wymianie rozrządu zadbałbym o wymianę pompy wody (koszt ok. 100zł).

2 sprawa to ile do mojego autka wchodzi oleju po wymianie razem z filtrem weszło 4,2 l(bagnet pokazuje stan max ) a gdzieś czytałem że wchodzi 5l

Do silnika Z17DTH wchodzi 4,8L bez filtra i 5,0 z filtrem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechotnik

Dzięki za podpowiedz a to następne pytanka

 

1,czy pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu czy nie

2,okazało się że mam jakiś wyciek z okolic rozrządu zna może ktoś oznaczenie fabryczne albo wymiary uszczelniaczy koła pasowego lub pompy oleju

3,czytałem że trzeba dokręcać śrubę mocującą koło pompy oleju czy to prawda

4,jak długo świeci się u was kontrolka oleju (u mnie jakieś 4-5 sekund po uruchomieniu ślinika)w benzyniaku gasła natychmiast

5,prosił bym o namiar na jakiś dobry sklep z częściami do tego autka

6,wiem że była u mnie wymieniana miarka oleju (wymiar46,7cm,mierzona od plastiku w duł) ale nie jestem pewny czy to jest od tego autka prosił bym o jakąś fotkę i wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość grzechotnik

Panowie i Panie ponawiam prośbę o pomoc a pytanko brzmi jak długa w waszych autkach pali się kontrolka ciśnienia oleju po uruchomieniu autka u mnie jakieś 4-5 sekund po zapłonie i zaczyna mnie ten fakt martwić (olej castrol 5w40 zmieniony 1000 km temu przebieg 178000 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

przy aktualnych temperaturach u mnie gaśnie w zasadzie w momencie uruchomienia silnika (generalnie przy plusowych temperaturach tak jest) - jak waliło mrozami to max. 2-3 sekundy świeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności