Skocz do zawartości

Wysokie spalanie astra f 1.6


Gość mik61

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego vertix, Tobie ten motor 2,0 16V w takiej krowie jak omega pali 12L?

Przymierzam się do vectry B z tym silnikiem, więc każdego kto to ma pytam o spalanie :)

 

Benzynki mniej ok 9,5l ( 1,6 tony pusty), a z gazem zaczęła przesadzać od ok 2-3 tyg. Mechanik jak podłączył kompa to napięcie lambdy skakało od 0,1 do 4Volt ( jeśli dobrze pamiętam max to 1V ). Wcześniej miałem kadecika na benie , to 100km robiłem za ok 28zł , a tym jak auto było ok , to ~23 zł( lpg)

W asrze taki silnik powinien lepiej się spisywać - lżejsze autko i przedni napęd - no i może wtedy nawet zamieli , bo krasula ma na tyle dobre zawieszenie , że poza piachem , to ciężko o takie atrakcje. W trasie jak wyprzedzam i zejdę na trójkę ( nawet przy stówce) to dostaje kopa jak głupia ( budzi się pow. 3ts obr.). Silnik jak nie będziesz dbał , to będzie kaprysił , ale jak na bieżąco usuwasz usterki , to potrafi się odwdzięczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wczoraj właśnie dolewałem do pełna ze stanem licznika 110 km. Z czego 60 zrobiłem w dość zakorkowanym mieście jakim jest Koszalin, jeżdżąc często tylko w godzinach szczytu i 50 km na trasie trzymając się 2,5 tyś obrotów. Do pełna dolałem 10,6 litra. Nie wiem czy to dobry wynik przy silniku 1.4 16v. Mam wrażenie że dużo mi pali. Wcześniej miałem Passata z silnikiem 2.0 i miałem podobne spalanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę po Koszalinie i mi X14XE pali 8l/100. Koszalin wcale nie taki zakorkowany, jednak od 14:30 do 16:30 to istna Warszawa się z niego robi :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeżdżę tak w okolicach 10:00 rano i 15:30 :)

Ten sam silnik a spalanie jakby inne. Nie wiem w takim razie co źle robię, albo jaka jest inna przyczyna ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmita999

Nie narzekajcie! Ja mam Astrę H 1.6, niby auto nowsze i wogóle, ale ten silnik co mam to porażka, w mieście mi pali teraz 13-13,5l i to nawet jak korków nie ma, jak są korki to masakra, nawet jak jeżdżę jak Mongoł to nic nie daje, wszystko sprawdziłem i wygląda na to że auto jest sprawne w 100%, taki dziadowski silnik, i co robić? Gaz zakładać, duże koszta silnik ma ok 160 tys przebiegu a podobno przy 200 może umrzeć, tak mnie wkurza ten samochód że go ojcu oddałem,a od niego starego Passata B5 wziąłem 90KM i jeżdżę oszczędnie jak mało kto. Pozdrawiam wszystkich których samochody piją za dużo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja astra 1.6 8v c16nz bierze 7,5 litra na stówke po miescie.

Zrob tak. Wymien kable, swiece, palec, kopolke, sonde lambda olej i filtr oleju. Powinno znacznie spasc spalanie

 

pozdrowka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest Astra F 1.6 z tego co widzę, więc może tam być silnik z DIS.

Ja bym na początek najmniej inwazyjnie sprawdził filtr powietrza - jak zapchany/brudny to do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zasięgnąć opinii odnośnie spalanie mojej asterki X16SZR na gazie.

Wyniki pomiarów spalania gazu ostatnich 10-ciu tankowań (jazda z włączoną klimatyzacją) dały :

14,08 l/100km - miasto

10,21 l/100km -trasa

10,91 l/100km - trasa

11,90 l/100km - cykl mieszany

9,68 l/100km - trasa

10,73 l/100km - trasa

14,08 l/100km - miasto

10,73 l/100km- cykl mieszany

15,22 l/100km - miasto

12,43 l/100km - miasto

 

Dla porównania spalanie benzyny:

9,09 l/100km - miasto

8,63 l/100km - miasto

6,58 l/100km - trasa

 

Niestety astra na gazie pali takie ilości od założenia instalacji, czyli od prawie 3 lat. Przez ten czas wymieniane już były:

świece, przewody WN, membrany parownika, i wiele innych.

Dołożony został również silniczek krokowy z centralką BIONGO M (zamiast śruby) niestety nie zmniejszyło to spalania.

Instalacja regulowana była już wielokrotnie przez 3 różnych gazowników.

Proszę o opinie i ewentualne sugestie co można z tym zrobić?

Edytowane przez skuber

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u mnie nie jest za wesoło xD na początku mi wychodziło że pali 8 litrów na 100 km. Później wyszło że mniej niż 7 litrów a teraz ok 10 l. xD no cholera wie dlaczego tyle pali xD ale powiem wam że palił 7 kiedy jeździłem na stacje Auchana a jak tankowałem na statoil czy nesti czy jakoś tak to 10, No ja już sam nie wiem dlaczego xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności