Skocz do zawartości

Odczytanie Kodu Błędów


Gość mckiko

Rekomendowane odpowiedzi

Potem na pompie wspomagania jest przykręcona rurka bagnetu

 

Od rurki odchodzi ucho przez które przechodzi śruba i mocuje rurkę oraz pompę wspomagania . Odkręcałem czujnik w dwóch xev-kach , więc musi być ( jak by się trzymała pompa bez tej śruby ? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Czujnik wymieniony na nowy ale nic się nie zmieniło. W sobote wymieniam drugi czujnik czyli wałka rozrządu ale wątpie by to pomogło jak odpali to ładnie chodzi ale podczas odpalania normalnie jak by miał silnik wyskoczyć :zalamany: . Napiszcie mi jeszcze jak zachowuje się silnik gdy pomieszane były by przewody wysokiego napięcia na cewce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas odpalania normalnie jak by miał silnik wyskoczyć

 

Na pewno założyłeś oryginał ? czy podróbkę ? Objaw wskazuje na - walnięty czujnik położenia wału... Przy takim odpalaniu pali od razu czy po 7-10 sek. kręcenia , bo jeśli długo go kręcisz , to nowy czujnik jest do kitu .Jeśli powyżej 4tys obr nie odcina to czujnik rozrządu masz sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no właśnie mam ku...a zamiennik czujnika położenia wału mechanik powiedział że wsadzi oryginał i zobaczymy co będzie.

Dzisiaj po sprawdzeniu błędów sytuacja wygląda następująco :

 

19 sygnał obrotomierza lub jego obwód przerwany sygnał

71 czujnik temperatury powietrza lub jego obwód, wysokie napięcie

73 przepływomierz powietrza lub jego obwód, niskie napięcie

93 czujnik hailotronowy lub jego obwód niskie napięcie

 

Gdzie jest ten czujnik 71 ?

Czy można zregenerować jakoś przepływomierz ?

Co to jest i gdzie się znajduje ten czujnik 93 ?

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za czujniczek obok kostki przepływomierza od strony świateł oczywiście ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam ku...a zamiennik czujnika położenia wału

 

 

Nie stresuj się , jak będzie oryginał na 99 % reszta błędów zniknie . Też miałem ciekawą listę błędów , a po wymianie czujnika zniknęły.

93- czujnik wałków rozrządu ( wtyczka na górze silnika od czoła) , ale jeśli nie odcinał ci paliwa powyżej 4tys obr/min to jest sprawny .

71 - jeśli to o co pytasz na końcu jest przed przepływomierzem , to właśnie jest czujnik temp. powietrza dolotowego.

Najpierw jednak uporaj się z czujnikiem położenia wału korbowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Noooo witaaaam.

 

Wymieniłem w końcu czujnik na oryginalny :super: omcia zwija asfalt jak nowa.

Ludziska tylko oryginał tylko oryginał dzięki wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na potwierdzenie mogę dodać ze miałem czujnik nowy o polowe tańsz,y sprzedawca zapewniał ze będzie ok, ze to jest niemiecka produkcja... ok pomyślałem, ale po tyg czujnik padł... kupiłem oryginał auto sprzedałem i nadal jeździ...

wie nie kupujecie podróbek bo nie warto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak możliwe jest występowanie błędów 2-cyfrowych i 4-cyfrowych na raz?

 

16 - pinowa kostka - błędy 4-cyfrowe.

A mckiko nam nadaje że ma 3x błąd* 12 na początku odczytu.

Ładuje nas w bambuko i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności