Skocz do zawartości

Problemy Jazdy Na Gazie


Gość opelaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość opelaster

Witam.Mam taki problem,zauważyłem że gdy jadę samochodem na gazie LPG to samochód normalnie robi żabki w czasie jazdy,naprzykład jak jadę stałą prędkością z 50 km/h to robi żabki.Na benzynie tak się nie zachowuję jedzie płynnie.Proszę o pomoc co to może być za usterka.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelaster

robi tak na zimnym czy ciepłym silniku ?

Robi to na ciepłym silniku,również dzisiaj zauważyłem że w czasie jazdy na gazie dziwnie się zachowuje,to znaczy jak jadę na biegu to robi żabki jak wcześniej napisałem ale także jak wrzucam na luz aby na przykład się zatrzymać przed światłami,dziwnie obroty spadają prawie jakby chciał zgasnąć i po pewnej chwili wejdzie na obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarkopolo

Ja bym proponował sprawdzić na początku czy parownik masz dogrzany- sprawdz jak samochód troche pochodzi czy parownik jest cały ciepły. Jeśli bedzie zimny to na gazie nie pojeździsz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelaster

A jakiej firmy masz centralkę sterującą? Masz możliwość wpięcia się komputerem w sterownik?

Nie wiem,czy to przez krokowca,ponieważ na benzynie chodzi normalnie,jak pisałem wcześniej to jak poczuje że z nawiewu leci już letnie powietrze to przełączam na LPG i w czasie jazdy na biegu odczuwalne jest jakby robił żabki,lecz dziś zauważyłem że żabek nie robi (ale czasami wpadnie że robi),i jak w czasie jazdy na gazie wrzucam na luz na światłach,to przez moment obroty spadają jakby chciał zgasnąć i zrobi się na normalne obroty.Jakby moim zdaniem był to krokowiec to też robiłby tak samo na benzynie.

 

 

Instalację gazową mam ( BORMECH-AG,a typ reduktora AG ),mam możliwość wpięcia się pod sterownik ponieważ zauważyłem że jest on w kabinie tam gdzie bezpieczniki.A jakiej firmy mam centralkę sterującą to nie wiem,a gdzie to można zobaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelaster

A jakiej firmy masz centralkę sterującą? Masz możliwość wpięcia się komputerem w sterownik?

Nie wiem,czy to przez krokowca,ponieważ na benzynie chodzi normalnie,jak pisałem wcześniej to jak poczuje że z nawiewu leci już letnie powietrze to przełączam na LPG i w czasie jazdy na biegu odczuwalne jest jakby robił żabki,lecz dziś zauważyłem że żabek nie robi (ale czasami wpadnie że robi),i jak w czasie jazdy na gazie wrzucam na luz na światłach,to przez moment obroty spadają jakby chciał zgasnąć i zrobi się na normalne obroty.Jakby moim zdaniem był to krokowiec to też robiłby tak samo na benzynie.

 

 

Instalację gazową mam ( BORMECH-AG,a typ reduktora AG ),mam możliwość wpięcia się pod sterownik ponieważ zauważyłem że jest on w kabinie tam gdzie bezpieczniki.A jakiej firmy mam centralkę sterującą to nie wiem,a gdzie to można zobaczyć?

Centralka sterująca to Lambda system BINGO-M,krokowiec jest podpięty pod kable ale jak dla mnie nie jest on dalej połączony a na mój głupi rozum gdzieś powinien być jeszcze połączony.Proszę o porady staram się dodać zdjęcia.

post-11634-0-53924300-1299510373_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

W miejscu registra ręcznego powinien być

ale skoro ten już jest na wężach,

to sam krokowy nie spełnia już żadnej funkcji regulacyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelaster

W miejscu registra ręcznego powinien być

ale skoro ten już jest na wężach,

to sam krokowy nie spełnia już żadnej funkcji regulacyjnej.

A można zmienić registra na krokowca i czy były by lepsze efekty,to znaczy które byłoby lepsze rozwiązanie?

A jeżeli chciałbym zmienić register na silniczek krokowy,to musiałbym pierw odłączyć akumulator,później zamknąć dopływ gazu a potem wymiana? A ten kabelek co idzie od krokowca idzie do kabiny chyba tak? a do sterownika do centralki lambda system BINGO-M KME też jest jakieś połączenie i jakim kabelkiem????????

Jeszcze mam jeden problem,mianowicie jadąc na gazie LPG wciskając pedał gazu przyspieszenie jest dopiero po chwili,a gdy przełączam na benzynę i jak wciskam pedał gazu to efekt jest natychmiastowy.Dlaczego tak jest i jakie są powody opóźnionego przyspieszenia na LPG??????

 

Proszę używać przycisku Edytuj, nie ma sensu pisać trzech postów jeden pod drugim przez co robi się bałagan

Edytowane przez opelaster
Scalenie 3 postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności