Skocz do zawartości

błąd 4005A, lampka z silnikiem, moc jest


Gość marcinoff

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinoff

Witam :)

 

mam dziwny problem po wyczyszczeniu przez mechanika zaworu Egr po czasie pojawiła mi sie kontrolka samochodu z silnikiem oraz bład 4005A który oznacza zawór EGR. Byłem u tego mechanika i skasował mi bład ale powiedział ze raczej zawór jest do wymiany. Samochód nie traci mocy, śmiga jak nigdy nie odczywam zadnych szarpań itp. Nie wiem co robić, czy jezdzenie w ten sposób moze wpływać np na DPF-a olbo coś innego ?? nie chce wywali 800zł za wymiane ktora nie była potrzebna.

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martin77

pare dni temu zrobilem to czego ty wolalbys uniknac - tzn. wydalem 8 stow na wymiane egr-a... u mnie wygladalo to tak, ze przy ok. 95 tys. (czyli mniej wiecej rok temu) mialem wyczyszczony egr. przejezdzilem rok, w tym czasie zrobilem ok. 20 tys. i gdzies od stycznia co jakis czas (zwykle po zimniejsze nocy) wlaczala mi sie z rana kontrolka z kluczykiem po czym gasla po chwili.. ignorowalem to bo "z pedalow" nie bylo zadnego bledu... zaczelo sie to jednak powtarzac czesiej i po pare razy od ruszenia (ale glownie po calonocnym postoju pod chmurka)... dodatkowo podczas jazdy silnik zaczal poszaprywac - ot takie male szarpniecie podczas jazdy ze stala predkoscia... zaczelo mnie to niepokoic i zaczalem podejrzewac wtryski (bo tak mi te szarpniecia pasowaly...) juz mialem kupwac specyfik do czyszczenia wtryskow gdy 2 dni temu kontrolka zapalila sie i nie zgasla przez cala droge do pracy (ok. 25 km)... gdy wracalem znow sie zapalila i nie gasla wiec na swiatlach wylaczylem silnik jednak to nie pomoglo (po chwili znow sie zapalila) - po drugim wylaczeniu silnika zapalila sie kontrolka silnikiem - zatrzymalem sie, "wypedalowalem" bledy i otrzymalem ecn 04005a... zacisnalem zeby, pomysalem trudno i nastepnego dnia rano udalem sie do aso na wymiane egr-a... kosztowalo to doklanie 800 pln... od wymiany szarpanie zniknealo i oczywiscie błąd sie nie pojawia...

 

a co do twojego pytania - nie wiem czy uszkodzony (zatkany/przytkany) egr ma negatywny wplyw na dpf (tez niestety go posiadam) ale w moim odczuciu w ostatnim czasie chyba czesciej mi sie wypalal... moze po prostu stalem sie przewrazliwiony i czestotliwosc wypalania nie zmienila sie a moze faktycznie egr powodowal ze wieksza ilosc syfu szla w wydech... ale tu niech wypowiedza sie madrzejsi...

 

powodzenia w walce z egr-em.. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

I co tam wyszło kolego z tym EGR ? wymieniłeś, mam ten sam problem co Ty. Wyczyściłem już EGR, oraz wypaliłem PDF-a, 2 dni było dobrze i poźniej zapaliła sie kontrolka "samochodu z kluczykiem" a na drugi dzien od silnika. I w dodatku jeszcze zaświecił mi sie IDS+ ;/. Auto ma 82tys km. Jutro jade 3 raz w tym tyg do majstra ;/

Daj znać co zrobiłeś, bo też mi się nie usmiecha wymieniać za 800 zł EGR-a ;/

Myślałem tez ze moze to przez olej, ja leje Shell Helix Ultra Extra 5W30 Syntetyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego 800zł za EGR , skoro nowy kosztuje 400zł + samodzielna wymiana ok,2godz. roboty. To wymiana. Czyszczenie EGR-a nie polega tylko na czyszczeniu korpusu. Większość uszkodzeń pojawia się na elektrycznej cewce, tj na zatarciu trzpienia, bolca. Bolec powinien po naciśnięciu sprężynować i wysuwać ok. 1 cm, bez zacinania. Na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jak wyczyścić trzpień cewki ? Było wielokrotnie opisywanne, jak nie znajdziecie to poszukam. :aniolek2:

http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/7041-czyszczenie_zaworu_system_recyrkulacji_spalin_z_ang_exhaust_gas_recirculation_alfa_romeo_156_1_9_jtd_2004_a.html

http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=2010

Edytowane przez tadekfo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem nowy EGR w serwisie 570 zł !! Dzwoniłem po kilku serwisach i cena ta sama. Allegro mnie nie interesuje, nie chciał bym zakladac zadnej uzywki lub zregenerowanego EGR-a i za chwile meic ten sam problem. W piatek wymienie EGR-a i dam znac czy problem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem nowy EGR w serwisie 570 zł !! Dzwoniłem po kilku serwisach i cena ta sama. Allegro mnie nie interesuje, nie chciał bym zakladac zadnej uzywki lub zregenerowanego EGR-a i za chwile meic ten sam problem. W piatek wymienie EGR-a i dam znac czy problem zniknął.

Proszę bardzo ! Cena 370zł.

http://allegro.pl/gm-zawor-recyrkulacji-spalin-egr-opel-1-9-1-9-i2029376037.html

http://allegro.pl/egr-vectra-zafira-signum-astra-1-9-120-km-org-opel-i2053075004.html

http://allegro.pl/egr-vectra-zafira-signum-astra-1-9-120-km-org-opel-i2053075004.html

Edytowane przez tadekfo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie sa egr montowane oryginalnie w oplu.

Przeczytaj jeszcze raz opis aukcji ze zrozumieniem. Podałem ceny z kilka aukcji, jest też zawór pierburg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to chyba nie sa egr montowane oryginalnie w oplu.

 

 

Jak nie oryginalne lak z logo GM. A poza tym zawór się najpierw czyści a potem wymienia ( no chyba że się śpi na kasie ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności