Skocz do zawartości

Problem z elektryką i Pobór prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość alankedzior

Witam mam problem z elektryką, Nie działa mi podświetlanie tablicy rejestracyjnej, trzecie światło stop, po wizycie u elektryka dowiedziałem się, że zepsuty jest "moduł" BSI znajdujący się w schowku w bagażniku, i problem drugi polega na tym, że auto na postoju pobiera prąd i po dwóch dniach auta nie idzie uruchomić ponieważ rozładowywuje akumulator do zera. Jak narazie nic nie zostało wymienione bo postanowiłem, że sam rozwiąże ten problem czy ktoś wie od czego najlepiej zacząć ? Szukałem podobnych tematów, coś znalazłem ale nikomu się nie rozładowywał akumulator. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alankedzior

Ten elektryk powiedział mi, że to przez ten moduł co jest w bagażniku czy to możliwe ? sprawdzać od tego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ten elektryk powiedział mi, że to przez ten moduł co jest w bagażniku czy to możliwe ? sprawdzać od tego ?

Jak elektryk sprawdzał że tam masz pobór prądu to musisz od niego zacząć a tu masz link jak ten moduł wygląda (link przykładowy);

http://archiwumallegro.pl/sterownik_modul_bsi_opel_vectra_c-1383909500.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alankedzior

Po pomiarze prądu po 15 min na mierniku wskazywało ok 2.3 A do 1 A i nic mniej .

 

 

Następnie zacząłem pomiary na bezpiecznikach:

Bezpieczniki w komorze silnika

F31 Moduł sterujący w kabinie 0.6 A po 30 sek. spada do ok 0.16 A

Bezpieczniki w kabinie pod kierownicą

F5 Moduł sterujący w drzwiach 0,07 A

F8 Moduł sterujący przednie drzwi pasażera 0,04 A

F9 Centralny moduł sterujący 0,12A

F10 Moduł sterujący w kolumnie kierownicy 0,08A

F12 Zabezpieczenie przed przeciążeniem akumulatora 0,7-0,05A

F15 Moduł sterujący w drzwiach kierowcy 0,05A

F17 Wskaźnik i przyrządy, centralny wyświetlacz 0,26-0A

Bezpieczniki w Bagażniku

F3 Elektryczna regulacja foteli 0,04A

 

 

Dziwi mnie to, że wszystkie moduły pobierają choć niewielki prąd a moduł w bagażniku nic. Trzecie światło stopu nie miało prawa działać ponieważ przewód plusowy był odłączony, lecz po sprawdzeniu na "krótko" okazało się, że i tak to światło jest nie sprawne. Czy wymienić ten moduł ? Wiązka w klapie była już kiedyś "modernizowana" wskazują na to liczne łączenie przewodów owijane taśmą izolacyjną icon_smile.gif Panowie i Panie co robić

 

POTRZEBNY SCHEMAT modułu z bagażnika MODEL:

AU

13 112 914

519049027

01/04/2003

04/39/34

00078039

Oraz schemat z rozmieszczeniem pinów w kostce klapy bagażnika

 

Najprawdopodobniej winą jest upalony układ scalony w BSI

Czy będę mógł założyć moduł o oznaczeniu

AU

13 112 914

519049027

09/07/2003

 

00140786

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności