Skocz do zawartości

kody błedów astra g


Gość and9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w oplu astra 1.7 dti silnik isuzu z 2000r odczytałem kody programem op-com oto one:

P0370 - Niewlasciwy sygnal czujnika polozenia pompy

(04) - Nie występuje

 

P0335 - Nieprawidłowy sygnał obr/min

(08) - Nie występuje

 

P0335 - Brak sygnału obr/min z silnika

(04) - Obecny

 

P0216 - Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 2 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

(05) - Nie występuje

 

P0216 - Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 1 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

(03) - Obecny

 

P0380 - Błšd ogólny urzšdzenia nagrzewania wstępnego

(0A) - Nie występuje

 

auto jak jest nie odpalane z dzień i noc ciężko odpala za drugim ,trzecim razem, przy jeździe po wyżej 130km zapala się lampka z silnikiem ,jak się zatrzyma i zgasi silnik i ponownie zapali wtedy się nie świeci,czasami silnik zaczyna rzęzić wtedy zapala się lampka z silniczkiem i silnik traci moc trzeba dobrze deptać żeby wjechać pod górkę ,silnik jest mulasty,natomiast jak się zatrzyma i wyłączy silnik ,wyciągnie na chwile kluczyk ze stacyjki ,ponownie się go zapali auto jedzie bez problemu.Proszę o pomoc w tej sprawie.Z góry dziękuje .Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

P0335 - Brak sygnału obr/min z silnika

(04) - Obecny

 

P0335- nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego.

P0216 - Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 1 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

(03) - Obecny

0216 Uszkodzenie w układzie wyznaczania kąta wyprzedzenia wtrysku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

P0335- nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego.

Tu masz link na temat błędu 0335;

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1853569.html#8880215

 

0216 Uszkodzenie w układzie wyznaczania kąta wyprzedzenia wtrysku

Tu masz temat odnośnie tego błędu;

http://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=105&t=6332&start=15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kisiel_krzychu

witam

 

mam podobny problem

 

wymienialem pompe( padla mechanika razem z sterownikiem) po wymianie pompy, tj. po okolo 2 miesiacach przestal dzialac predkosciomierz( przebieg i kilometry dzienne tez) lampka od ABS sie nie pali( gasnie po odpaleniu) ABS wyglada ze dziala normalnie. w granicach okolo 3 tys obrotow zapala mi sie lampka ( iskra z silnikiem) jak zgasze silnik wyciagne kluczyk to gasnie i sie nie zapala ( dopiero przy 3 tys sie zapala). zczytalem bledy i wartosci rzeczywiste na wolnych obrotach

 

obroty silnika 801 obr/min

sygnal predkosci obrotowej pompy wtryskowej 399/min

regulacja poczatku wtrysku 3.6 stopnia NW

dawka wtrysku 6mg / H

masa zasysanego powietrza - 536 mg/H

recylkulacja spalin 1%

cisnienie doladowania 994hPa

temp. oleju silnika 68,2 st. C

czujnik temp. zasysanego powietrza 44,5st. C

napiecie 13,5V

 

blad wyskoczyl taki - blad predkości obrotowej ( sorki ale kod mialem spisany a gdzies zapodzialem, na dniach napisze jaki byl blad konkretnie, wydaje mi sie ze P 0335 i 0216 ale zczytam w poniedzialek i dam znac.

 

MAM PYTANIE CZY DANE RZECZYWISTE SA W NORMIE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie:

Sprawdzam sobie błedy co jakiś czas metodą gaz+hamulec, ale ostatnio ta kontrolka, która się liczy, to podczas spradzania błedów myga non stop jednostanie..

Czy mam to rozumieć że nie mam błędów żadnych..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy to znaczy że czujnika położenia wału korbowego jest do wymiany,czy można po wypieścić wtyczki sprawdzić miernikiem ten czujnik żeby mieć 100% pewności że on jest uszkodzony, a co do błędu 0216 - Uszkodzenie w układzie wyznaczania kąta wyprzedzenia wtrysku ,to znaczy że jest czujnik w pompie wtryskowej i on jest uszkodzony a jak go można sprawdzić miernikiem ? Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.

spacer.gifspacer.gifspacer.gifspacer.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnika położenia wału korbowego jest do wymiany,czy można po wypieścić wtyczki sprawdzić miernikiem

 

Boschowskie mają metalową obudowę i czasami tam się zbiera syf - przeczyszczenie czasami pomaga , ale z reguły nie na długo. Można zmierzyć opory na pinach , ale akurat w tym przypadku warto wysupłać parę zł na wizytę w warsztacie gdzie mają lepszy sprzęt i zobaczą na ekranie czy ma dobrą amplitudę ( czy tam sinusoidę ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Sprawdzam sobie błedy co jakiś czas metodą gaz+hamulec, ale ostatnio ta kontrolka, która się liczy, to podczas spradzania błedów myga non stop jednostanie..

Czy mam to rozumieć że nie mam błędów żadnych..?

 

Witam u mnie to samo lampka miga cały czas co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności