Skocz do zawartości

Ocieplanie garażu


Gość Pan Kadett

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Kadett

Witam, w zeszłym tygodniu udało mi się zakonczyć postawianie garażu, zostało mi tylko ociplanie garażu, i pytanie jakie materiały będą mi potrzebne ( czy syropian i wata szklana wystarczy?), i co pierwsze nałożyć na sciane styropian czy wate?, sory, że pytam, ale jeszcze nigdy nie ocieplałem garażu lub mieszkania. I mam pytanie jeszcze jedno osobie której zleciłem wykonanie wylania podłogi betonem, nie powiedziałem mu, że chce miec kanał naprawczy w garażu, czy można to jeszcze poprawić?

Proszę o mądre rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( czy syropian i wata szklana wystarczy?),

Wełna jeszcze lepsza.Tylko po co chcesz ocieplac garaz?

zleciłem wykonanie wylania podłogi betonem, nie powiedziałem mu, że chce miec kanał naprawczy w garażu, czy można to jeszcze poprawić?

mozna tylko bedzie troche roboty ze zbrojeniem -jezeli je połozył- mam nadzieje ze tak choc to róznie bywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zeszłym tygodniu udało mi się zakonczyć postawianie garażu

 

 

... napisz coś więcej - z czego ten garaż ?? Jeśli murowany po co ocieplać ?? Jeśli blaszak - zdania są podzielone ... ja jestem na nie ...

... ta wylewka już jest zrobiona ??? Bardzo mało danych ... jak ci pomóc ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

garaż wyglada tak

zdjcie0097i.jpg

 

beton wylany, pod spodem betonu jest tylko ułożony stary chodnik, ocieplić chce bo chce by auto jak najdłużej mi przetrwało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zbrojenia w wylewce to podczas mrozu moze ci popękac .Sciany to beton czy jakis pustak? Napisz jeszcze o co chodz z tym dachem bo widze blache a co nad nia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

na płyty betonowe przyklejasz styropian 10 na klej tradycyjny , albo specjalną piankę pistoletową , ta druga opcja lepsza bo lżejsza ;) na to siatka zatapiana w kleju i jest cacy , a na dach wciskasz od wewnątrz pomiędzy krokwie watę i zabezpieczasz zwykłym białym sznurkiem do pras do słomy :D (przybijasz gwoździe na krokwie i robisz ze sznurka siatkę podtrzymującą ) na to możesz dać jakąś cienką sklejkę i cacy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

zastanów sie nad watą.

 

wata na ściany ?? życzę powodzenia :stupid:

 

 

styropian robi ci z garazu TERMOS

całe życie myślałem ,że w ocieplaniu właśnie o to chodzi :zawstydzony: a od wentylacji są kratki :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wata na ściany ?? życzę powodzenia

Nie ma nic lepszego ,oj przepraszam jest wełna ,ale duzo drozsza.

całe życie myślałem ,że w ocieplaniu właśnie o to chodzi a od wentylacji są kratki

No własnie nie.No ,ale przynajmniej sie czegos nauczyłes na starosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem przeciw ocieplaniu - zwłaszcza, że to betonowy garaż ... pouszczelniał bym tylko szpary miedzy płytami ... bo śnieg będzie wdmuchiwało ... korozja auta nie będzie przyspieszona w takim garażu, a różnica temperatur w zimie wystarczy do nie katowania silnika przy odpalaniu ...

 

Pomyślmy teraz o kanale ... zawaliłeś sprawę nie robiąc go przed wylewką ... wykopałbyś dół, zabudował bloczkami lub szalunek + zbrojenie + beton ... i gitara ... a teraz to trzeba ten beton skuć, pod spodem jeszcze płyty chodnikowe, wykopać dół itd ... kupa roboty ... jesli masz podwórko - łatwiej zrobić sobie najazd ... kilkanaście podkładów, klamry i gotowe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności