Skocz do zawartości

Ocieplanie garażu


Gość Pan Kadett

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Kadett

Właśnie myśle nad tematem tego najazdu, ale na chwilę obecną myśle nad dachem, bo chciałem zaoszczędzić trochę grosza i kupiłem stare dachówki, które okazało się dzisiaj (po tych opadach deszczu), że trochę przeciekają, i muszę jednak kupić nowy dach metalowy.

Trochę namonciliście mi w głowie bo nie wiem teraz czy wata, czy styropian, bo szpar między płytami nie ma bo ja sam to uszczelniałem pianką.A zbrojenie było wykonane przed wylewką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle nad tematem tego najazdu

najazd jest dobry ... szkoda ,że tylko latem ;) zrobić kanał to nie jest duży problem , wystarczy duży flex z tarczą diamentową i robota staje się prosta ;-)

 

 

a garaż ociepl styropianem i niczym się nie przejmuj :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży flex z tarczą diamentową i robota staje się prosta ;-)

a garaż ociepl styropianem i niczym się nie przejmuj :-)

 

 

 

... taką maszynę oczywiscie się wypożycza ...

... skoro sie uparliscie na ocieplanie to 3 cm styropianu wystarczy ... w/g mnie ... to nie dom mieszkalny żeby kłaść 10-kę ... ja bym jednak poczekał, przeczekał zimę i dopiero ocieplał - może nie trzeba będzie ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

to nie dom mieszkalny

 

Wiem, że jestem trochę dziwakiem, większośc osób to nawet zauważyła, ale ja to wszystko robię dla Kubuśia, bo chcę go zachować na zawsze nie ważne w jakim będzie stanie. :zakochany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co pamiętam to termos się zrobi jak będziesz kleił na grzebień. A jeden centymetr styropianu zastępuje dwa i pół centymetra muru. Wełna w tym przypadku niepotrzebnie podraża inwestycję. Pamiętaj o zabezpieczeniu przed myszami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

Pamiętaj o zabezpieczeniu przed myszami

 

Na chwilę obecną mam inne zmartwienie, nie wiem czy to pszczoły czy osy, nie znam się na owadach, próbują u mnie zrobić chyba lęgowisko.Bo co otworzę garaż to przylatują.Myszy nie przyjdą bo mam wysypaną trutke na gryzonie na wszelki wypadek, a wiem, że potrafią na robić szkód w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, aż zaczną budować zrzuć i zabij królową trochę polatają ewentualnie spróbują jeszcze raz i zrezygnują. A o myszy to szło mi o styropian. często zimują w ścianach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to pszczoły czy osy, nie znam się na owadach, próbują u mnie zrobić chyba lęgowisko.Bo co otworzę garaż to przylatują.

 

.... no co Ty - osy od pszczoły nie odróżnisz ??? te pszczoły to oczywiście dzikie ... a może to szerszenie ... takie większe od os, ze 3,4 razy ... wink.gif

... co do likwidacji takiego gniazda - można znaleźć na necie ale w skrócie to robi się tak ... kupujesz w ogrodniczym sklepie spray na szerszenie i dzwonisz do straży pożarnej help.gif... albo czekasz na deszczowy dzień, one wtedy nie latają- czyli wszystkie są w domurotfl.gif - wieczorem są dodatkowo ospałe, nakładasz na gniazdo foliową torbę i wyrzucasz np. do wody ... nigdy nie zabijaj szerszenia - w momencie ,,zejścia'' wysyła sygnał do kolesiów i .... jest po Tobie ... przylecą aby się zemścić ...boxing.gifthumbup.gif ... pozdro ...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Ja widzę, żę zabierasz siedo tego wszystkiego od d... strony.

Najpierw zbudowałeś szopę ze starej dachówki i dziurawych pustaków. Nie dziwię się, bo czasami potrzeba zrobić oszczędności. Ale teraz tę szopę chcesz ocieplać jak dom!

Żeby ocieplenie miało jakikolwiek sens to musi być co ocieplać. Czyli 100% szczelny dach (bo jak starzyznę masz i pocieknie to Ci cała wełna nasiąknie pod dachem i nigdy w życiu tego nie wysuszysz). Pod wylewką porządne ocieplenie podłogi trwadym styropianem, ale wcześniej izolacja. Na tym dachu też trzeba mieć licząc od dołu:

- podbitkę (np. płyta osb bo jest najtańsza)

- paroizolację (folię szczelną)

- ruszt na którym spoczywać będzie wełna (może być ze sznurka bądź drutu)

- warstwę wełny

- na krokwiach folę paroprzepuszczalną (nie puszcza deszczu, ale puszcza w górę parę)

- porządne szczelne pokrycie dachu.

Jak nie masz zamiaru tak zrobić, to nie rób wcale, bo zaszkodzisz kubusiowi. Ty też byś wolał być w chłodnym ale suchym niż ciągle stać w wilgoci i mieć katar do samej brody!

 

Zasadniczo polecam olać to ocieplenie i skupić się na uszczelnieniu od deszczu i śniegu.

 

A swoją drogą to ze zdjęcia nie widać, czy dałeś posadzkę w garażu lekko wyżej niż grunt. Jeśli nie to będziesz miał wodę na podłodze i to jest gorsze niż największy mróz.

 

Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niz u kobitki.

 

 

Sorry, ale musiałem dodać w edycji.

Przecież ten dach już jest wygięty w dół. On sie zawali pod wpływem śniegu! No i kubuś będzie trochę niższy, czyt. płaski.

Czy robiłeś jakiekolwiek szacunki odnośnie wytrzymałości krokwi? Czy chociaż popatrzyłeś jak mają ludzie w okolicy? Moim zdaniem ta szopa ma wielkie szanse runąć w zimie pod śniegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

czy dałeś posadzkę w garażu lekko wyżej niż grunt

 

 

Posadzke musiałem dać wyżej, bo u mnie droga do garażu jest drogą polną.

Dzięki za porady w sprawie dachu, jak tylko pogoda się poprawi zakładam nowy dach, bo dałem zamówienie, i mają w przyszłym tygodniu przywieśc nowy dach, będzie metalowy.Wiem, że od d... strony się zabrałem, żeby tylko najtaniej wyszło, ale przynajmniej wiem, co muszę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności