Skocz do zawartości

licznik z obrotomierzem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witak, mam astrę F,c14nz, licznik bez obrotomierza, chcialem zapytać czy da się podpiąć licznik np z c16nz, chodzi o to czy są gotowe wiążki czy trzeba się bawić w dodatkową instalację

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja powinna byc ale nie musi. tak czy siak jesli jej nie bedzie to dorobienie jej jest bajecznie proste - ciagniesz jeden przewod z cewki zaplonowej i podlaczasz pod obrotek. jak dobierasz licznik musisz patrzec czy ma taki sam indeks predkosci (na tarczy predkosciomierza W=....), jesli bedzie inny licznik bedzie przeklamywac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wystarczy tylko podpiąć zegary i działa, ale nie w 100% przypadków. Jak nie ma to tak jak rox mówi, jedek kabelek wystarcza. Z obrotkiem dużo przyjemniej sie jeździ, więc warto spróbować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim oplu - astrze c14nz tez miałem zegary bez obrotomierza. Nowe z obrotkiem kupiłem na allegro, założyłem i działały bez problemu. Bez żadnych przróbek - instalacja jest kompletna. Po prostu wyjąłem stare i włożyłem nowe z obrotomierzem.

 

Musisz jednak pamiętać o dwóch istotnych sprawach:

1) index W= xxxx na prędkościomierzu w zegarach z obrotkiem musi być zgodny z indexem na starych zegarach;

2) Obrotomierz MUSI być wyskalowany do 7000rpm i taki jest do silnika benzynowego!!!

Natomiast obrotomierz wyskalowany do 6000rpm jest do diesla.

 

Te dwie rzeczy są istotne, ponieważ o ile w pierwszym przypadku nowy licznik z innym indexem W będzie działał ale przekłamywał, to w drugim przypadku nie będzie działał wogule.

pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz czy nie masz instalki gdzies zboku schowanej , a jesli nie masz to przeciagnij kabelek z kokpitu do silnika i podepnij pod cewke zaplonowa.Zawsze w benzyniakach jest podłączony do cewki :mrgreen:

Tylko w dieslu działa na zasadzie pomiaru częstotliwość prądu w uzwojeniu alternatora,tak że jak sie alternator sypie przestaje działać obrotomierz .Nie wiem jaki kolor ale w kadziu trzeba puscic z komory silnika do zegarów jeden dodatkowy kabelek (zielony od zapłonu).Mozliwe ze ten kabelek jest juz poprowadzony seryjnie.Nie raz sie zdaża że we wtyczce podłączanej do zegarów nie ma jednego pinu nr 2 (blaszki) ona jest od obrotomierza, musisz ją dorobić ! Później przeciągnij przewód od prawego dolnego pinu z cewki do tej dorobionej blaszki podłącz zegary z obrotomierzem i musi działać . Pozdrawiam.

 

Wnoszę o zamknięcie Topicu i przeniesienie do technicznego :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek65, temacik zamkniety ale powiem ci ze temperatura nie ma prawa byc przeklamywana bo to podaje czujnik a tu masz tylko wyswietlane ,identycznie jest z paliwem ,tam odpowiada plywak a skale tem. oraz pal. sa takie same w kazdym autku np.kadett.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam, mam pytanko odnośnie tego obrotomierza do Astry F 1.4, mam auto z 99r. i ma obecnie na liczniku prawie 47 tys km. Przebieg jak widac mały. Chciałem sobie zrobić te zegary z obrotomierzem, ale chodzi mi o ten przebieg. Bo jak potem bede sprzedawał to mi nikt nie uwierzy ze to auto ma jakis tam przebieg bo na starych bede miał np 48 tys km, a na tych z obrotomierzem np 250 tys bo kupie używany licznik na którym bedzie już duzo nabite. Da sie coś z tym zrobić?? Np przełożyć mechanizm z jednego licznika do drugiego?? Albo cofnąć ten nowy licznik do takiego przebiegu jak ten fabryczny?? Nie zaszkodzi mu to?? Słyszałem ze jak sie cofa licznik to można go uszkodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np przełożyć mechanizm z jednego licznika do drugiego??

Ja już próbowałem przekładać sam prędkościomierz, niestety nie pasuje ten z zegarów bez obrotka, do zegarów z obrotkiem, różnią się budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności