Skocz do zawartości

licznik z obrotomierzem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Np przełożyć mechanizm z jednego licznika do drugiego??

Ja już próbowałem przekładać sam prędkościomierz, niestety nie pasuje ten z zegarów bez obrotka, do zegarów z obrotkiem, różnią się budową.

Da się to zrobić. Należ pamiętać jednak o jednej istotnej rzeczy.

Opel montował liczniki dwóch producentów: VDO i Delco. Jeśli licznik z obrotomierzem jest np. VDO i licznik bez obrotka też jest VDO to prędkościomierz można bezproblemowo przełożyć. Jeśli są to natomiast liczniki różnych producentów nie pasują one i wiąże się to z przerabianiem plastików w liczniku.

Jeszcze jedna istotna kwestia to to, że jak planujesz przełożyć prędkościomierz to musisz zdjąć wskazówkę i należy liczyć się z tym, że będzie przekłamywał po zmontowaniu.

 

PS. Ufff ale się rozpisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz se firma kotra sie oglasza KOREKTY LICZNIKOW

taki starego typu (przeskakujace cyferki) mzan bez problemu cofac i krecic w obie strony jak sie chce

 

gozej z nowymi elektronicznymi tam zalezy jak to sie robi (ale jak jest fachowo zrobione to nawet w serwisie nie poznaja - kumpel mial ostatnio nowe autko z salonu i przegapil ostatni przeglad na 100tys podjechal do takiego maguka on to SKORYGOWAL i w serwisie nic nie poznali - ale to byl fiat)

 

jak nie bedziesz w stanie czegos takiego znalezc to napisz na priwa to cos ci doradze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

cofniecie analogowego licznika jest bajecznie proste, cyferki mozna przesunac np cieniutkim plaskim srubokretem odpychajac jedną cyfre od drugiej i z uzyciem lekkiego nacisku wymusic jej obrot o żądaną ilość pozycji.

Cyfrowe liczniki VDO to tez banal ale trzeba juz mieć sprzet i np laptopa. Nie trzeba nawet wyjmować licznika można przez wejscie serwisowe. 10s roboty. No ale przy jednorazowej robocie nie oplaca sie inwestować w sprzet bo kosztuje to kolo 150zl. Drugi rodzaj cyfrowych licznikow wymaga juz wyjęcia go i programowania, oczywiscie do zrobienia ale sprzet droższy i wiecej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zeby go cofnac o 200tys troche trzeba sie nakrecic

do tego sa specjalne "maszynki" na silniczku z wycieraczek podpinacz i w godzina cofa o dobre 2500 czyli w twoim przypadku trzeba by go an ladnych pare godzin podpiac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

srubokretem nic sie nie czeka, dwa razy mocniej nacisniesz i zebatka przeskoczy o 200tys. I watpie zeby po tym zabiegu był jakis slad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryf wszystko się zgadza, tylko ja miałem zegary bez obrotka, Delco (made in England), a z obrotkiem samo Delco, i nie pasowało.

 

jak planujesz przełożyć prędkościomierz to musisz zdjąć wskazówkę i należy liczyć się z tym, że będzie przekłamywał po zmontowaniu.

 

Chodziło o przełożenie całego prędkościomierza, z tarczą i mechanizmem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok czyli wychodzi, ze najpewniej bedzie kupic licznik i dać do serwisu zeby mi go cofneli na taki przebieg jaki mam obecnie? jakby ktoś mimo to miał pewną metodę na przełożenie mechanizmu to bede wdzięczny :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego napiałem ze pewny sposób na przełożenie. Jak bede miał już licznik to zobacze i spróbuje sam cofnąc, a jak uznam ze to nie dla mnie zadania to dam znajomemu bo on nie prowadzi coprawda warsztatu, ale juz nie raz cofał liczniki i wszytko było ok :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja już próbowałem przekładać sam prędkościomierz, niestety nie pasuje ten z zegarów bez obrotka, do zegarów z obrotkiem, różnią się budową.

bo rożniły się firmą jeżeli będą zegary tej samej firmy to licznik będzie pasował na 100% ewentualnie może być różnica w roczniku ale nie koniecznie

ja przekładałem i w 100% pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności