Skocz do zawartości

Jakiej firmy opony kupic 205/55R16 "letnie"


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, wszystkich !!

Dostałem od brata na urodziny fele 16' ET 30 6' szerokie do Asterki II HB. Mam pytanko czy warto kupować na lato oponki (205/50 czy 205/55) do nich czy lepiej sprzedać felgi bo wydaje mi się że chyba mogą wystawać poza obrys auta albo mogą obcierać??

Proszę o poradę.

Pozdrawiam !!!1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak kupować to 205/50 a jak wejdą to nawet niższe.

A jak oryginalnie masz to samo ET to nie powinny ocierać.

Chociaż ja u siebie kiedyś założyłem od Omegi i z tyłu niestety trochę tarły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_petro

Witam

 

Podłącze się do tematu, jako ze pierwszy dzień wiosny się zbliża czas pomyśleć nad oponami letnimi

Myślałem nad kupnem bieżnikowanych ale poczytałem na forum opinię o nich i każdy odradza.

Więc pozostaje kupić używki lub nowe, mam do wyboru takich producentów jak:

 

KELLY 175/70R13 KELLY ST 82T - 107 zł sztuka

DĘBICA 175/70R13 PASSIO2 82T - 117 zł sztuka

BARUM 175/70R13 Brillantis 2 82T - 122 zł sztuka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się podłączę.

 

Kupiłem przez net komplet opon Yokohama A.drive 175/70r14. Nurtuje mnie jedna kwestia. Opony były spięte taśmami w pary, po jednej na stronę auta.

Zauważyłem, że w każdej z par bieżnik jest taki sam, tj. kształt, ale na jednej oponie jest powiedzmy normalny, a na drugiej wyraźnie drobniejszy. Taki sam kształt nacięć i klocków gumy, ale odwzorowany w odrobinę mniejszej skali. Czy takie rozwiązanie jest Wam znane? Pierwszy raz coś takiego widzę. Jeśli jest ok, to która opona na przód, która na tył? Pozdrawiam i czekam na info.

Ps. W ostatnim Autoświecie jest porównanie opon 50 producentów. Wejdźcie na stronę, bo to zeszłotygodniowy nr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam kształt nacięć i klocków gumy, ale odwzorowany w odrobinę mniejszej skali. Czy takie rozwiązanie jest Wam znane?

może chodzi ci o to,że część klocków jest jakby cieńsza?

obróć kazdą oponę i porównaj

nigdy klocki nie będą jednakowej szerokosci,bo wtedy opona by grała,huczała,producent stosuje róŻne szerokosci,żeby temu zaradzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie do was

 

jakiej firmy opony kupic letnie "nowe" do tego autka ??

 

poczytalem chyba z 5 testow opon ale i tak nie wiem jakie wybrac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swietlik83

Witam

Warto poczytać test opon letnich w "Auto świecie"

 

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-letnich-oto-zwyciezcy-naszego-wielkiego-porownania

 

Ja kupiłem Vredestein sportrac 3 205/55/16. Dużo osoób polecało tą firme. Na aucie sa od soboty. Oprocz fajnego wygladu, na razie nic wiecej nie moge napisac. Za mało przejechanych km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności