Skocz do zawartości

utrata mocy signum 1.9cdti


Gość emilcio

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam signum 1.9cdti,ktore od paru dni znacznie stracilo na mocy,najpierw zapalila sie kontrolka (samochodzik i klucz) po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika zgasla ale auto stracilo moc, jesli ktos zna takie objawy to prosze o pomoc!!! aaaa i procz tego mam nieszczelny wydech ale to raczej nie mam znaczenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miec znaczenie...

ktory silnik 1.9cdti masz?

bez zczytania bledow ciezko gdybac... zczytaj je - sprobuj samemu, a jak nie da rady to wtedy na komputer trzeba jechac.

i napisz cos wiecej o aucie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 koni 2004r. kontrolka zapala sie tylko podcza jazdy po trasie,nigdy w miescie,i tylko na nierozgrzanym silniku,kiedy zlapie odpowiednia temperature jest ok ale dalej nie jedzie jak wczwsniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z moim signum 2.2dti 125km. rok 2003 Największym problemem jest zapalający się pomarańczowy kluczyk z symbolem samochodu. Wtedy samochód po krótkim czasie traci moc i przyspiesza tylko do 2000 obrotów w żółwim tempie. Po wyłączeniu samochodu i ponownym odpaleniu auto

albo jedzie dobrze i nic się nie pali, albo zapala się pomarańczowy silnik_check engine i następuje ponowna utrata mocy. w ASO, stwierdzili ,że to błąd czujnika elobau polozenia przepustnicy i wystarczy go tylko wyczyścić. został wyczyszczony zregenowany jak nowy.przeplywomierz wymieniony filtr tez.i nic dalej to samo tylko kontrolka zniknela ta z kluczem zostalo sprawdzic egr i chyba turbine pomocy !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis tak stwierdził i robiłeś to u nich, to nie pozostaje Tobie nic innego jak zareklamować usługę - złoż reklamację na piśmie, mają 14 dni, aby odpowiedzieć Tobie na reklamację. Jeśli tego nie zrobią w ustawowym terminie to reklamacja z automatu jest uznana za zasadną i masz pełne prawo żądać naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso podpinali tylko pod kompa reszte robil znajomy mechanior .komp wybijal przepustnice ona zostala wyczyszczona wiec czujnik polozenia przepustnicy przy kolektorze nie duza kostka elobau to nazwa pod tym adresem typek naprawia regeneruje ma te same parametry co nowy www.elektronikavag.republika.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ELOBAU to czujnik położenia przepustnicy czyli on poadaje informacje do sterownika silnika w jakiej pozycji ustawona jest klapka w przepustnicy.

 

Po odkreceniu przepustnicy zdemontowałem czujnik i go naprawiłem .

Teraz auto smiga jak szalone.

udaje się to naprawić 100 % procent skutecznosci jak coś zapraszam na prv lub tele.kom xxx xxx xxx

 

pozdrawiam

Edytowane przez mario2011
usunąłem numer telefonu , to jest forum publiczne a nie prywatne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności