Skocz do zawartości

ceny paliw-akcja protestacyjna


Gość D Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Eeetaamm..czytałem parę dni temu na Onecie świetną informacje okraszoną tytułem: "Dobre wieści dla kierowców"

A w treści mniej więcej coś takiego: "Ceny benzyny powinny spaść o 1 grosz na litrze".

Jeśli do tego dojdzie efekt tej całej akcji protestacyjnej to cena spadnie nam o jakieś 3 grosze.. oczywiście zaraz potem wzrośnie o 15 bo sytuacja na bliskim wschodzie, bo to, bo tamto.

A my i tak pojedziemy zatankować bo innego wyjścia nie mamy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do ceny paliwa to w Polsce nie jest jeszcze tak najgorzej, ja płacę już ponad 1,50 EUR ;-( co przeliczając na złotówki wychodzi ok. 6 PLN.

Więc i takiej też można spodziewać się w Polsce za jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce nie jest jeszcze tak najgorzej, ja płacę już ponad 1,50 EUR ;-( co przeliczając na złotówki wychodzi ok. 6 PLN.

Więc i takiej też można spodziewać się w Polsce za jakiś czas.

 

A za jaki czas należy sie spodziewać zrównania wynagrodzeń w Polsce i GB?

Wtedy można będzie powiedzieć że ceny paliw w PL nie są najgorsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie sie dolowac to popatrzcie na ceny w niemczech...

a jak wiecie polska gospodarka dazy do wyrownania z niemiecka - oczywiscie zaczto od wyrownania cen towarow... zarobki to za jakies 30 lat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że biedronka ma wejść w rynek paliwami, to może było by jakiś rozwiązanie..

A najlepiej to zrobić akcje miesiąc bez tankowania i odczuli by na kieszeni od razu i rafinerie i państwo.. tylko szanse na organizacje tego są nawet nie tyle co znikome, co śladowe..

 

Albo wyjedzmy do Tunezji, tam ropa jest tańsza niż mleko.. i klimat lepszy..=)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że biedronka ma wejść w rynek paliwami, to może było by jakiś rozwiązanie..

 

Takie rozwiązanie zastosowało InterMarché i mają swoje stacje przy swoich marketach.

No ale co z tego, że mają jak nikt tam nie tankuje bo paliwa jakie oferują dają dużo do życzenia. Ceny mają +/- 10 groszy taniej niż na stacjach typu BP, Statoil czy Orlen. Na początku otwarcia stacji mieli bardzo wielu klientów, z wiadomych przyczyn, zawsze trochę się zaoszczędzi, lecz po jakimś czasie na tych paliwach nie dało się jeździć, samochód nie sprawował się dobrze. I nie mówię tego tylko na swoim przykładzie ale jak i na innych znajomych

 

A co do cen paliw na BP i Statoil jedno jest wiadome, czy tego chcemy czy nie ceny będą coraz wyższe :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najlepszym pomysłem byłoby, gdyby ludzie z większych miast masowo przesiedli się w komunikację miejską,

wtedy stacje paliwowe odczułyby to na kieszeni,

ale akurat taka akcja byłaby mało realna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Kadett

D Moon ceny paliw będą rosły, i żadne akcje w celu zmniejszenia cen paliw, tego nie zmienią , możemy tylko podziękować Sz.Panu Prezydentowi, że podniosł VAT o 1% w góre, gdyby nie akcyza i VAT i opłaty paliwowe to litr Pb 95 kosztował by 1,95 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że biedronka ma wejść w rynek paliwami, to może było by jakiś rozwiązanie..

 

Takie rozwiązanie zastosowało InterMarché i mają swoje stacje przy swoich marketach.

No ale co z tego, że mają jak nikt tam nie tankuje bo paliwa jakie oferują dają dużo do życzenia.

 

W zeszłym roku miałem matiza i cały rok przejeździłem na paliwie z Auchana w Białymstoku.. Samochodzik tylko cykał.. a jak zatankowałem na Statoilu to od razu zawory zagrały.. NIe wiem jak jest z ropą w takich przypadkach..

 

Fakt że paliwa będą drożały.. od 1 maja zlikwidowana zostaje ulga na biokomponenty więc kolejna podwyżka o 5gr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności