Skocz do zawartości

bierze olej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z Vectrą B 2,0 16V z 1999 r. Niedawno kupiłam auto i po wymianie oleju zauważyłam, że strasznie szybko go ubywa. Po przejechaniu ok 800 km trzeba było dolać litr oleju. Ojej Elf sporti 15w40. Jaka może byc tego przyczyna.

Samochód ma przejechane 121 tyś., ale nie wiem czy silnik nie został cofnięty przez poprzedniego właściciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

troszke to niepokojoce ale czy napewno mial zalany olej do rownego stanu i czy autko stalo na plaskiej powierzchni podczas sprawdzania stanu .jezeli wszystko bylo ok , i tyle wziol to chyba raczej bedzie cie czekala wizyta w warsztacie .lub dolenie mu preparatu usczelniajocego typu ceramix 12pln pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Auto stało na równym terenie kiedy sprawdzałam stan. Wcześniej zalany był do odpowiedniego poziomu, więc sama strasznie się zdziwiłam, że przy sprawdzeniu po ok 800 km pomiarka była sucha. Musiałam wlać litr, żeby cos się pokazało ???

Czy takie uszczelniacze na dłuższą metę są korzystne? Czy lepiej porządnie go sprawdzic w warsztacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, olej mineralny 15W/40 jest zabójczy dla hydraulicznych popychaczy zaworów i nie powinno sie go stosować do tych silników - przy tym przebiegu, to jeszcze syntetyk powinien być ???

a tak najlepszym wyjściem będzie zmiana na półsyntetyk czyli 10W/40.

 

i nie dolewaj żadnych magicznych uszczelniaczy do oleju - na dłuższą metę porażka ???

 

jeżeli już przepala olej, to nieraz pomoże wymiana uszczelniaczy zaworów, a jak nie to niestety pierścienie olejowe się zapiekły ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kurde mam ten sam problem, przed wymiana oleju wszystko bylo ok teraz wyminielem na pół syntetyk, wczesniej nie wiem jaki byl dlatego dalem ten i teraz ciagle ten komunikat na monitorku ze malo oleju....

i co tam dalej zrobilas? masz przyczyne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edziunia7, a zaraz po wymianie oleju to jak poziom był sprawdzany?

Myślę, że powinnaś jeszcze trochę pojeździć i obserwować. Jakieś dwa tysiące km. Jeśli olej będzie dalej znikał w tym tempie, to wtedy tak, jak wspomniał Miły, uszczelniacze zaworów lub pierścienie. Lub jedno i drugie.

Ale sprawdź jeszcze, czy nie masz zewnętrznych wycieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, na pewno troszkę jeszcze zaczekam, ale z tego co widzę, to cały czas jest tak samo... olej bardzo szybko znika ;) już miałam kolejną małą dolewkę.

Nie bardzo chciałabym robić jakiś remont w silniku, ale podjadę do mechanika i dokładnie go sprawdzę..

Wiecie może jaki byłby koszt tych uszczelniaczy i łozysk? chodzi tylko o części

E

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze to groszowa sprawa , około 3,50 zł za szt. razy 16 szt.

gorzej z ich wymianą :wesoly:

trzeba zdjąć głowice, chociaż można to zrobić bez zdejmowania głowicy, ale to tylko w dobrym warsztacie, który już to robił.

koszt robocizny około 300zł.

 

a co do pierścieni, to już niestety dłuższa robota :roll:

też zdejmujemy głowice i wymieniamy pierścienie na tłokach, koszt pierścieni to powyżej 300 zł. w zależności od producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności