Skocz do zawartości

Drgania kierownicy i metaliczne dźwięki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po kolei.

trzy tygodnie temu kupiłem Merive 1.8. Autko na alu 16`z oponami w fatalnym stanie.

Na trasie przy predkosci około 130 km pojawiało się lekkie drganie kierownicy i pojawiał się świerszczyk.

Pomyślałem, ze koła do wyważenia i jak kupie opnki to problem zniknie.

Kupiłem oponki jednak nie 16` a 15` + felgi stalowe.

przed założeniem udałem się na pomiar i ustawienie geometrii.

I zaczęło się.

Po wymianie kierownica drga i to mocno już od 110-120 kmh a do tego pojawiają się metaliczne dźwięki - ewidentnie wywołane drżeniem - z okolic kolumny kierowniczej.

Zauważyłem, że dźwięki te pojawiaja się również podczas jazdy po tarce i kocich łbach.

Autka nie ściąga a drżenie nie ustepuje dla wyższych prędkości.

Dzisiaj ponownie pojechałem wyważyc koła.

Serwisant stwierdził, że biją 2 opony - maja garby (ja nie ale nie widze tego) więc przełożył je na tył.

Niestety problem nie ustapił.

 

1) Czy w kolunie kierowniczej są element, które mogły się poluzować i wydają takie dźwięki?

2) Czy po przełożeniu "słabszych" opon na tył nadal mogą wystepować drgania kierownicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

po kolei.

trzy tygodnie temu kupiłem Merive 1.8. Autko na alu 16`z oponami w fatalnym stanie.

Na trasie przy predkosci około 130 km pojawiało się lekkie drganie kierownicy i pojawiał się świerszczyk.

Pomyślałem, ze koła do wyważenia i jak kupie opnki to problem zniknie.

Kupiłem oponki jednak nie 16` a 15` + felgi stalowe.

przed założeniem udałem się na pomiar i ustawienie geometrii.

I zaczęło się.

Po wymianie kierownica drga i to mocno już od 110-120 kmh a do tego pojawiają się metaliczne dźwięki - ewidentnie wywołane drżeniem - z okolic kolumny kierowniczej.

Zauważyłem, że dźwięki te pojawiaja się również podczas jazdy po tarce i kocich łbach.

Autka nie ściąga a drżenie nie ustepuje dla wyższych prędkości.

Dzisiaj ponownie pojechałem wyważyc koła.

Serwisant stwierdził, że biją 2 opony - maja garby (ja nie ale nie widze tego) więc przełożył je na tył.

Niestety problem nie ustapił.

 

1) Czy w kolunie kierowniczej są element, które mogły się poluzować i wydają takie dźwięki?

2) Czy po przełożeniu "słabszych" opon na tył nadal mogą wystepować drgania kierownicy?

 

Już rozwiązana zagadka,

1) drgania - prawdopodobnie krzywa felga albo opona - do ustalenia po świetach,

2) metaliczne dźwięki - he, he to przez kluczki z pilotami (brama wjazdowa i autoalarm) po ich zdjeciu pozostało juz tylko drganie kierownicy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązana zagadka,

no to fajnie ;)

zapewne problem z drgajaca kierownica tez sie rozwiaze jak zdejmiesz kola z auta... ;)

 

jakie te opony? ja mialem problem z oponami - felgi byly ok, kola dalo sie wywazyc, ale same opony byly jajowate...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość thorgal

no to fajnie ;)

zapewne problem z drgajaca kierownica tez sie rozwiaze jak zdejmiesz kola z auta... ;)

 

jakie te opony? ja mialem problem z oponami - felgi byly ok, kola dalo sie wywazyc, ale same opony byly jajowate...

 

 

drgania kierownicy to problem krzywych felg.

Długo upierałem się, że to przez nowe opony, które zakupiłem niedawno aż w końcu nie wytrzymałem i kupiłem nowe stalówki - i teraz jest dobrze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności