Skocz do zawartości

woda spod sprzęgła


Gość Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem jak w corsie ale w asterce G na lince od otwierania maski jest oring na który woda z szyby leci prosto na niego, więc jeśli jest źle założony to w środku mokro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jadę ja dzisiaj rano do pracy, naciskam sprzęgło, a na lewą nogę zaczyna mi się lać woda.

W nocy były u nas wielkie ulewy, zdarzyło mi się to pierwszy raz, mam Corsę C (1.0l 2003rok ) od pół roku. Stoi "pod chmurką" na lekko pochylonym miejscu, przód auta jest około 15cm niżej od tyłu, może to ma jakieś znaczenie. Jak się trochę wypogodzi i będę podlewał trawniki to sprawdzę wężem co to może być. Na razie mnie to rozśmieszyło ale jakby tak miało być po każdym większym deszczu to ...nieciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie to wcale nie jest smieszne wsiadasz a podswiadomie cos ci karze zajrzec w to miejsce gdzie ostatnio bylo mokro i co zagladasz i .... i roznie bywa :'))') pozdrawiam wszystkich z krainy deszczowcow :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

likoss, to wcale nie jest śmieszne ;( po ostatnich ulewach dzisiaj wsiadałam z pewną dozą nieśmiałości do auta...

Oczywiście pełna wycieraczka wody :)

Nie mam czasu by się tym zająć i nie mam cierpliwości by to tolerować - ale coś z tym trzeba zrobić ... może zafunduję sobie garaż? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:) mam to samo od wczoraj w oplu combo c - czekam na wiesci jak sie komus uda to zlokalizowac. jutro sie biore za montaz alarmu - bede walczyc w tych okolicach, wiec moze znajde przyczyne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z przeciekami wody w Corsie C - należy uszczelnić lub wymienić na nową pokrywe "modułu nadwozia " - czarny dekielek pod mechanizmem wycieraczek przykręcony sześcioma śrubkami typu torx20 . Uszczelka ta jest z pianki i wlejona w dekielek - nie wystepuje oddzielnie . Rzadziej , ale rónież sie zdarzało , przy przeciaganiu przewodów od instalacji alarmowej - uszkodzona przelotka od linki otw. maski - również pod mechanizmem wycieraczek .

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy ostatnim deszczu namierzylem, ze leje sie - kapie z okolic modulu nadwozia, ale jakos o ile dobrze wypatrzylem, to od srodka widac jakby modul nadwozia mial takie zaczepy ktore wchodza do srodka auta - ciezko to opisac, ale ten zaczep jest w dziurze na wylot spod maski do wewnatrz i stamtad kapalo. moze dzisiaj sie za to wezme to podesle zdjecia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy ostatnim deszczu namierzylem, ze leje sie - kapie z okolic modulu nadwozia, ale jakos o ile dobrze wypatrzylem, to od srodka widac jakby modul nadwozia mial takie zaczepy ktore wchodza do srodka auta

Woda najczęściej sie zbiera pod modułem nadwozia a dostaje sie tam przez dekiel o którym pisałem wcześniej .Efekt jest taki , że jak sie wchodzi do auta to jest sucho a w momencie ruszenia - woda spada nam na nogi . Trzeba tylko zdjąć i uszczelnić pokrywę . Dojście jest tylko od góry pod maską: odkrecic dwie sruby po bokach od podszybia i je wymontować - odkręcić mechanizm wycieraczek a nastepnie pokrywę modułu nadwozia - dalej bedzie wszystko widać. Wszystkie te czynnosci są wykonywane na zewnatrz auta.

Należy również oczyścić okolice obudowy modułu nadwozia i sprawdzic odpływ z podszybia pod maską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności