Skocz do zawartości

pali dużo,szarpie na niskich obrotach, "strzela"przy zbyt gwałtownym dodaniu gazu


Gość zibiern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym forumowiczem i nie wiem czy jestem w odpowiednim miejscu...ale do rzeczy.Mam astre 1.6 8V z 91 roku i wielki problem.Od pewnego czasu (ok pol roku)moja astra zaczela dusic sie na niskich obrotach i strasznie szarpac jezeli natomiast chce przyspieszyc zbyt gwaltownie to zaczyna "strzelac" a od pewnego czasu zaczela tez strasznie duzo palic.Mam po wymianie filtr paliwa,swiece,przewody wysokiego napiecia,sonde lambde,wyczyszczony silnik krokowy,oraz filtr powietrza.Pod komputer nie da sie podlaczyc (tak powiedzieli mechanicy i to z roznych warsztatow)wiec nici z diagnozy komputerowej.Nie wiem co robic bo autko z dusza ale dotychczasowe naprawy nie pomagaja a nie chce sie dawac dalej naciagac w warsztatach.Prosze o jakakolwiek podpowiedz.Moze ktos juz takie problemy mial ze swoim autem?

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Astra ma 213tys przebiegu,pasek rozrzadu byl wymieniany przy 160tys(nie wiem czy ten przebieg jest mozliwy przy tyloletnim samochodzie ale tak pokazuje licznik i tego sie trzymam).Z zaplonem nic nie bylo jeszcze robione.A czy jesli bylaby uszkodzona pompa paliwa to moglyby byc takie objawy jak opisalem?Dziwne jest to ze te objawy sa stabilne od okolo pol roku nic bardziej sie nie psuje ani nie poprawia caly czas jest tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod komputer nie da sie podlaczyc (tak powiedzieli mechanicy i to z roznych warsztatow)wiec nici z diagnozy komputerowej

 

Witam. Mimo wszystko spróbuj sam zczytać błędy [url="http://http://forum.opel24.com/topic/18-i-Kody-bledow-Opel-Corsa/" . Może mechanicy nie mieli aż tak dobrego sprzętu.Z podawaniem linków kuleję , ale to jest na dziale corsy , na dole strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zrobilem wedlug opisu(jak odczytywac bledy na domowy sposob)zrobilem zworke,przelaczylem na zaplon i kontrolka check engine zaczela migac(mniej wiecej co sekunde i caly czas bez przerwy w regularnych odstepach czasu)wiec cos chyba faktycznie jest nie tak z komputerem w mojej astrze.Probowalem pare razy i caly czas to samo.Moze to jest przyczyna wszystkiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka check engine zaczela migac(mniej wiecej co sekunde i caly czas bez przerwy w regularnych odstepach czasu)wiec cos chyba faktycznie jest nie tak

 

Bardzo to dziwne , że mrugnięcia nie układają się w sekwencję kodów ( zawsze są minimalne odstępy między seriami). Spróbuj jeszcze , a przy okazji napisz , czy w czasie tych wizyt u mechaników , któryś z nich nie sprawdzał czy rozrząd się nie przestawił( rzadko , ale się zdarza)

Za dobrze tych silników nie znam , ale u Ciebie jest chyba map sensor i on też może zamieszać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to podmień od kogoś komputer i zobacz czy objawy ustąpią.

Np od kolegi czy na szrocie :) silnik masz raczej C16NZ(z aparatem zapłonowym ?) bo takiego jak wpisałeś do tematu nie widziałem w astrze.

 

Po mojemu jakby pasek sie przestawil albo aparat co w efekcie dałoby przesuniecie fazy zapłonu to spalanie nie skoczyłoby do 25l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktor1987

Ja miałem podobnie, wariował z obrotami i spaleniem. Zaprowadziełm do znajomego mechanika i też nie mógł sie połączyć z kompem. Jak zaczął sprawdzać kable to doszedł do komputera, który sie okazało odmówił posłuszeństwa. Po zmianie na inny komputer (ze szrotu ale taki sam model) samochód powrócił do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności