Skocz do zawartości

Klima nie działa


Gość ryhu

Rekomendowane odpowiedzi

ASTRA 1.3 CDTI

Po włączeniu przysisku klimy (manualna) nie zwiększają się obroty i leci ciepłe powietrze.

Sprawdziłem bezpiczniki. Ok. Pod op-comem w odczytach widać że przycisk klimy działa prawidłowo, napięcie i obtoty nie zmieniają się.

Rok temu mialem problem bo auto gasło mi częstna na wolnych obrotach jak włączyłem klimę, wtedy wymieniłem alternator i chyba pomogło. Klima chłodziła.

Wybieram się kolegi mechanika i chciałbym zpytać forumowiczów co, jak i jakiej kolejności sprawdzić teraz.

Nie che iść na łatwiznę i jechać do ASO bo szkoda kasy.

Proszę także o polecenie jakiegoś speca od klimy w okolicach Krakowa. (jakby się nie udało zlokalizować usrerki)

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do ASO tylko odrazu do speca od klimy

kolega mechanik jak nie ma sprzetu to tez nic nie zdziala

tylko sprawdzi czy wogole jest gaz w ukladzie

 

a co padlo ??

mozliwosci jest sporo

od braku gazu (dziura)

po uwalony przekaznik albo czujnik cisnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na włączonej klimie sprawdź napięcie na wtyczce przy sprężarce.

Jeżeli jest,to rzeczy które podał Gawlak powinny być ok.a winna będzie cewka sprzęgła sprężarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Chodzi mi o to że mogę proste rzeczy sprawdzić.

Zastanawia mnie to że jak gazu nie ma w sprężarce to wydaje mi się że powinna sprężarka ruszyć, co najwyżej nie powinna chłodzić.

Ale tak jak mówiłem napięcie mogę sprawdzić, gazu już nie.

Tak jeszcze z ciekawości dodam że op-com pokazuje że klima jest włączona i pod spodem 140Mpa czy innych jednostek nie pamiętam czegoś gazu.

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to że jak gazu nie ma w sprężarce to wydaje mi się że powinna sprężarka ruszyć

Ale po to chyba jest czujnik ciśnienia,aby to uniemożliwić.

 

Ja w tym tygodniu "bawiłem" się ze sprzęgłem sprężarki a dokładnie z cewką.

Założyłem że gaz jest,ponieważ naciskając na zawór przy chłodnicy gaz syczał,napięcie do sprężarki dochodziło,ale kompresor się nie załączał mimo że kontrolka na AC świeciła i dmuchawa się załączała.Czasem nawet przy włączeniu obroty silnika się zmieniały.

Pomierzyłem cewkę i wszystkie parametry 0,więc padła cewka,albo jej bezpiecznik (termik).

Po wyciągnięciu cewki i ominięciu termika parametry w normie,więc sama cewka okazała się nie spalona.

Wymieniłem bezpiecznik na nowy złożyłem wszystko i klima śmiga.

W warsztacie gdy powiedziałem co jest do roboty to od razu gaz chcieli spuszczać,cewkę wymienić na nową nie brali nawet pod uwagę wymiany termika bo:(bezpiecznika w cewce się nie wymienia i wymiarowo ciężko taki dostać)a krzyknęli sobie za wszystko 350zł o ile nic nieplanowanego nie wyskoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Klima napełniona, test szczelności jest OK, ale sprężarka dalej się nie załancza, ogólnie wysokie napięcie jest OK - ten czujnik koło chłodnicy, ale już nie dochodzi sygnał do sprężarki? po podpięciu do kompa wszystko dobrze, więc co może być ? te kable jakieś przy nadkolu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdzony?(chyba nr 40)

Wtyczki przy module wentylatorów w lewym nadkolu koło koła(dostęp od spodu) sprawdzone,wyczyszczone?

Jak sprawdzałeś czy dochodzi napięcie do sprężarki to miałeś odpalony silnik i włączony przycisk AC?

Kontrolka na przycisku zaświeca się,dmuchawa w tym czasie powinna pracować na pierwszym biegu.

Próbowałeś na krótko podpiąć zasilanie na sprężarkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są wszystkie dobre, sprawdzałem

Wtyczek nie próbowałem rozbierać przy tym nadkolu, jakoś ciężko się to rozbiera??

a podłączyć na krótko to znaczy przewodami z aku do kompresora ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z aku do gniazda wtyczki kompresora.

Jak sprawdzałeś czy dochodzi napięcie do sprężarki to miałeś odpalony silnik i włączony przycisk AC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odpalony silnik mialem i zalaczoą klime, i prad nie dochodził, jest jakaś różnica gdzie + a gdzi - ? jak podepne prosto z aku ? Cewka spreżąrki jest dobra bo sprawdzalem. boje sie że cos tak na prosto zepsuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności