Skocz do zawartości

Klima nie działa


Gość ryhu

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro sprawdzałeś i jesteś pewien ze jest dobra to nie ma sensu spinać jej na krótko.

Mierzyłeś opór i przejście?

Przy wejściu kabla do cewki jest tam taki plastik z graficznym rysunkiem diody.

podpinając na krótko nim się sugerowałem,ale nie wiem czy jest to konieczne.

dioda.png

U mnie brązowy szedł na +,czarno biały -

Pogrzeb jeszcze przy sterowniku wentylatorów a konkretnie przy wtyczkach(wyczyść i spryskaj jakimś kontaktem)do niego chyba dociera sygnał z ecu silnika więc dobrze było przy nim tez obadać połączenia czy coś nie zaśniedziało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wypiołem te wtyki (najpierw musialem odsunąć takie fioletowe zabezpieczenia) i zeszlo, ale syfu nic nie było, na niektórych pinach był prąd ale na których ma być to nie wiem nie mam schematu czy opisu :( wpiołem z powrotem i dalej nie ma napięcia na sprezarke :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie mam zadnego schematu ;/ ktory jest kabel odpowiedzialny tam za klime.

ogólnie sprawa wyglada tak że w kabinie bezieczniki są wszystkie dobre, później pod klapą są takie większe te bezpieczniki i chyba ich jest 10 to też są wszystkoe dobre, pożniej chyba kable lecą do tego miejsca miedzy nadkolem a zderzakiem, tylko wtyki wypiołem, chyba że tam odkręcić to całe, jest na 6 torxach? zblizają się ciepłe dni i fajnie by mieć sprawną klime hehe

dodano

witam, doszedlem do tego które piny są odpowiednie za dostarczenie prądu do sprężarki, i jutro jadę sprawdzić ten moduł bo wydaje mi się że to jest TO, jutro napsize co i jak dalej :)

dodano

Sprawdzilem cały ten moduł i jak się okazało dalej to samo, nie ma prądu na pinach odpowiedzialnych za dostarczanie prądu do spręzarki więc musze sprawdzić od modułu do bazpieczników :( chyba że ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ?? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem cały ten moduł i jak się okazało dalej to samo, nie ma prądu na pinach odpowiedzialnych za dostarczanie prądu do spręzarki więc musze sprawdzić od modułu do bazpieczników :( chyba że ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ?? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie jest przez ECU czyli ?? ale wiem ze te bezpieczniki duze pod maska sa OK, bo 4 bezpiecznik 30A przy wylączonej klimie nie pokazuje napięcia a jak załącze to jest ostrazu okolo 12V wiec od tych bezpieczników musze szukać do tego przekaźnika, czy jeszcze jakaś czarna magia?

A czujnika ciśnienia to jest ten przy chłodnicy bo jak ten to jest sprawny.

Mi się wydaje że jakoś kable ale one są w tych peszlach i kapa ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie sprężarki działa jakoś tak że przycisk AC daje sygnał na ECU a on dopiero na sterownik wentylatorów i dopiero na sprężarkę,ale gdzie po drodze są te bezpieczniki to nie wiem,ale raczej za ECU.

No i między przyciskiem AC a ECU jest jeszcze czujnik oblodzenia zamontowany na parowniku.

A czujnika ciśnienia to jest ten przy chłodnicy

Tak przy chłodnicy klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności