Skocz do zawartości

Dziwny problem elektryczne szyby.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od początku auta mam dziwny problem z elektrycznymi szybami.

Przez kilka dni jest tak że przytrzymując dłużej przycisk szyby kierowcy otwierają się one samoczynnie do końca a pasażera muszę trzymać cały czas.

Za kilka dni jest odwrotnie.

Macie jakieś pomysły gdzie szukać błędu?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szyby programujesz...

 

no a przyczyną pewnie jest niepewny kontakt stałego +12V. Wtedy po chwilowym braku napięcia sterownik się resetuje i masz ów usterkę. :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic mi nie wiadomo (było) o programowaniu szyb i zawsze po odłączeniu aku nic nie ustawiałem.

Ale znalazłem instrukcję i narazie jest ok czyli obydwie działają tak samo.

A czy w Corsie B występuje ta funkcja cofania szyby gdy ktoś wystawi palce?

 

A co do stałego 12v to szukać jej muszę w drzwiach kierowcy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

 

jeśli masz tę mądrzejsze silniki, zwane "comfort" w sensie że sam domyka i otwiera szybę po dłuższym przytrzymaniu guzika - to silnik gdy wyczuje opór zaczyna cofać szybę.

 

ale chyba musi to być duży opór - jak duży? Macajewem nie sprawdzałem - szkoda palców :]

 

Na razie jak działa, to nic nie szukaj, a jak przestanie sprawdź (piszę jak jest w astrze) następująco:

wyciągasz wtyczkę z drzwi - tą która łaczy nadwozie z drzwiami :P

ściągasz z niej gumkę i szukasz kabla żółtego z czerwonym paskiem(jest on grubszy niż pozostałe), to jest stałe +12 dla silnika szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego temtu, bo w sumie chodzi o podnośnik szyby. Mianowicie

Corsa 2003 5d 1.3CDTI

Uszkodzeniu uległ podnośnik szyby przedniej prawy - silniczek, niezależnie który przełącznik włączę, kręci tylko w jedną stronę..

Postanowiłem że kupie jakis używany i tu problem....

Posiadam oznaczenia GM 13173074

na allegro oraz na dziwnych stronach w google na prawą przednią szybę pojawiają się także GM 24466594 oraz GM 09113368 / 09113364.

Czy ktoś może sprawdzić w EPC poprawność?

Z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Podepne się na chwilę do tematu szyba lewych drzwi klinuje się i lipa nie wiem co chodzi mało tego dziś szyba spadła bo wyleciała z zatrzasków dodatkowo ponitowalem tam gdzie nie było nitów dalej problem szyba jedzie wolniej do góry od strony lusterka przez co są szpary z tyłu drzwi i niestety klinuje się szyba pomocy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle złożyłeś , od szyby jest jeden silnik , może dałeś nita tam gdzie nie trzeba i na mechanizmie skosuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś źle musiałeś zrobić . Jak silnik idzie w górę a idzie krzywo to coś gdzieś haczy lub przyciera 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak . Na dole szyby są dwa zatrzaski ten od strony zamka drzwi jest okej ale żeby szyba szła do góry to ten od strony lusterka musi być wyjęty ... Dodatkowo nie ma możliwości inaczej przyczepić wysięgnik dodatkowo powiem że jest zamocowany oryginalnie i działał a teraz lipa gdzieś coś jest nie tak ale nie ma możliwości zlokalizowania tegoszyba poprsotu od strony lusterka klinuje się jednak bez włożenia tej kulki od prowadnicy żeby to luźno latało idzie do góry 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności