Skocz do zawartości

Pasek i wszystkie rolki - Vectra B


Gość jackson2002

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jackson2002

Witam,

 

Dzisiaj zauważyłem, że pasek wielorowkowy działa jak należy, ale jedna rolką praktycznie w ogóle się nie kręci.

Rolka która praktycznie stoi jest : stojąc przy przodzie do autka drugą od góry w pionie... - nie wiem czy jasno to napisałem:P

 

Niedawno wymieniałem napinacz - może to istotne. Jak jest wilgotno to pasek troszkę popiskuje, ale delikatnie.

 

Co to może być? Droga będzie naprawa - koszt istotny dla mnie bo trochę jestem spłukany...?

Dodam, że niezbyt się znam, także jak ktoś by miał ochotę napisać coś więcej, proszę o używanie łatwego języka:)

 

Dziękuję z góry za pomoc.

 

PS przejrzałem sporo wątków na temat paska, ale coś ciężko mi ogarnąć to, czego ja szukam. Jednak nie widziałem postu, aby pasek pracował a rolka stała...albo mój laicki umysł nie przetwarza odpowiednio czytanego tekstu:)

 

PS2 Czy w silniku Diesel DI 2.0 rok. 1997 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?

 

EDIT:

Czy w/w problem może być przyczyną niewłączania się turbiny? Czasami autko normalnie jedzie a czasem zamulony że szok...

 

EDIT2:

Dodam, że CHECK ENGINE ani komputer nie wykazuje żadnych błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka która praktycznie stoi

Pasek już by dawno pękł/przetarł się jakby rolka stała, jak możesz to zrób fotkę o którą rolkę chodzi.

PS2 Czy w silniku Diesel DI 2.0 rok. 1997 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?

http://forum.opel24.com/topic/8540-Dane-Techniczne/page__p__283894__hl__%2Bdane+%2Btechniczne+%2Bsilnik%F3w__fromsearch__1#entry283894

Czy w/w problem może być przyczyną niewłączania się turbiny? Czasami autko normalnie jedzie a czasem zamulony że szok.

http://forum.opel24.com/topic/4497-Problem-z-elektrozaworami-rozwiazany-diesel/

http://forum.samnaprawiam.com/czyszczenie-ukladu-podcisnien-opel-20-dti-vt2078.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

Fotkę kliknę jutro, bo...śnieg zasuwa ;/ Jakaś paranoja.

Dzięki za drugi link, fajna sprawa:) Sporo latałem po necie ale ten opis jest mega...

 

Co do 3ciego co podesłałeś...bardzo mało mi to mówi. Czytam, patrzę, porównuje opis z fotkami i dalej jestem w czarnej... :)

Będę próbował coś tam podziałać, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakoś w końcu dojdę do ładu:)

 

EDIT:

w poście 3, który podałeś osoba pisze coś takiego:

"o pomiarze cewek (okolo 7 ohm kazda). przejrzeniu calego ukladu cisnieniowego - kilka wezykow , gumek etc. problemu nie znalazlem - wszystkie byly ok i zadnego lewego powietrza ."

Czyli że po prostu patrzył czy nie ma dziurki w wężyku, czy któryś się nie zsunął, itp czy po prostu je rozbierał?

 

EDIT

dorzucam fotki

http://img171.imageshack.us/g/dsc00012yd.jpg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poście 3, który podałeś osoba pisze

:aniolek:

Sprawdź czy nie masz w elektrozaworach oleju i jakie masz podciśnienie w układzie (do tego służy wakuometr). Poszukaj i poczytaj tematów o układzie podciśnieniowym. Jeśli chodzi o fotkę to nic nie można odczytać co na niej napisałeś. Domyślam się że chodzi Ci o dolne koło, to jest sprężarka klimatyzacji. Włącz klimę a z pewnością zacznie się obracać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

hadzii123

Tak, chodziło mi o dolne. Byłem dzisiaj zaspawać rurę wydechową i potwierdził, że to właśnie od klimy, ale wkleiłem bo powiedziałem że wkleję zdjęcie:) Nie miałem jak sprawdzić bo włącznik musiałem wyjąć żeby żarówkę zmienić i nie wpiąłem do tej pory:). Jednak mimo wszsytko dziwi mnie jej "zachowanie". Obraca się może z 2 obroty na minutę, ale skoro tak ma być...to ok.

 

Dziwna sprawa...wczoraj wyjeżdzałem z garażu... był zamulony. Postawiłem go i poszedłem do domu. Dzisiaj myślę :luknę jeszcze raz tą rolkę. Przy okazji poruszałem przewodami przy przepływomierzu i jeszcze w jednym miejscu (taka biała kostka) - troszkę bliżej przodu autka zaraz obok przepływomierza. Wsiadam, ruszam, jedzie jak trzeba.

A czy mogę odpiącz te przewody przepływomierza i zobaczyć czy pojedzie normalnie czy będzie mulił? czy to mi nic nie pomoże?

 

O tym układzie poczytam, dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jackson2002

No i jest problemik, co prawda u mechanika jeszcze nie byłem w dosłownie tej sprawie, ale... włączam silnik, włączam klimę a to koło chodzi tak jak i przed uruchomieniem:/

Poza tym, mniej więcej na tej samej wysokości, ale koło troszkę głębiej w silniku wydaje mi się że strasznie lata...wszytkie które widzę są stabilne i się zwyczajnie kręcą, ale to właśnie jakby latało w lewi i prawo..jakby nie dokręcone było czy coś.

O co może chodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączam silnik, włączam klimę a to koło chodzi tak jak i przed uruchomieniem:/

Klima włącza się? Podjedź lepiej do mechanika niech ci sprawdzi, może łożysko jest rozwalone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności