Skocz do zawartości

Pompa?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No więc postanowiłem wybrać sie do diagnosty...tyle, że jakoś brakło czasu, a że małe miasto,to bym musiał jechać gdzieś dalej, więc jeszcze nie pojechałem. W każdym bądź razie jakieś 500 km temu zalałem ON na Orlenie. Zazwyczaj lałem Verve lub Ultimate BP. I...polecił mi koleś(w sklepie) dodatek do diesla Castrol TDA do Diesla, no i kupiłem wlałem do baku(1ml na 1 lit ON). No i chyba podziałało! Oczywiście nie od razu, ale gdzieś po przejechaniu 300-400km zauważyłem różnice. Na odcinku drogi, na którym jeszcze miesiąc temu 125km/h ciężko było rozwinąć, dziś jechałem prawie 145-150 i bym jechał jeszcze trochę szybciej(nie jestem w stanie przewidzieć ile), tylko że drogi ciut brakło. No więc nie wiem, może rzeczywiście ten dodatek przeczyścił (przepchał?) te wtryskiwacze??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź stan filtru paliwa i powietza,to bardo istotne.

Kumpel w mercedesie zwanym leniwcem(zwykłe 2.0 d)rozwijał max 140,po wymianie tylko filtru paliwa szyje 160. :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitero, proszę czytać cały post:) Więc filtr paliwa był wymieniony miesiąc temu, a filtr powietrza 10tyś km temu. No, ale czy powinienem ten drugi już wymienić? W kazdym bądź razie zajrze do niego i zobacze w jakim stanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: No spoko,wiem że wymieniłeś,ale to nie wniosek że nie mógł się zapchać przez miesiąc,wnioskuję bo widziałem co potrafi być w zbiorniku,a taki syf potrafi zapchać nie tylko filtr,ale przewody paliwowe.

Miałem tak w daihatsu 1.0D

Może się mylę,ale posty czytam całe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, tylko, że wymieniłem ten filtr paliwa, po tym jak zauważyłem, że samochód nie daje rady szybciej jechać niż te 120-125km/h:)...ale dzięki, za spostrzeżenia na temat ewentualnych syfów w baku:)

 

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 13:08 ]

No i wymieniłem filtr powietrza, rzeczywiście był zabrudzony, no i samochód lepiej idzie...czuć większą przyśpiechę. Nie miałem gdzie sprawdzić z tą prędkością, bo drogi mi brakuje:), ale 150 km/h bez większych problemów idzie. No więc czyżby Castrol TDA i filtr powietrza?? Jeszcze, nie sprawdzałem czy dymi, bo jak sie jedzie to w lusterku nie widać, no ale sprawdzę w końcu na parkingu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności