Skocz do zawartości

Astra gaśnie przy 80 KM/h


Gość kucharz91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kucharz91

Witam

 

Posiadam Astrę 1.6 8V rok 1993 silnik C16NZ rodzaju skrzyni nie znam(nie sprawdziłem). W silniku jest załozona instalacja LPG stag l+. Problem z autem polega na tym że gaśnie ono od 80 do 100 km/h.

 

Przykład

-jedziemy autem rozpedzamy sie do 80 km/h wyrzucamy na luz auto nie utrzymuje biegu jałowego obroty spadaja i auto gasnie.

 

Przykład nr2

zjeżdzamy drogą o dużym spadku rozpędzamy auto na 2-3 biegu do około 50 km/h tak żeby na biegu jałowym auto staczając się osiągneło 80 km/h gdy osiągnie ta predkość Gaśnie !

 

Problem wystepuje zarówno jak i na benzynie i LPG.

Czy ktoś spotkał się z taką sytyacją?lub podobna ?. "Podejrzewam" problem z instalacją el. a dokładnie z kopułka. Licze na odpowiedz.

Pozdrawiam

Edytowane przez kucharz91
Nie piszemy wieliki literami- poprawiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakubd

Miałem bardzo podobne objawy (ale inny silnik...) w dwóch wypadkach:

1. Awaria sondy lambda, która nie dawała jeszcze zapalenia "check engine"

2. Po przejściu sterownika silnika w tryb awaryjny, gdy padła linka prędkościomierza

Nie masz żadnych błędów "na szafie"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

przeczyść czujnik położenia wału, też miałem taki przypadek w innej marce że wariował tylko na konkretnej predkośći odziwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kucharz91

Miałem bardzo podobne objawy (ale inny silnik...) w dwóch wypadkach:

1. Awaria sondy lambda, która nie dawała jeszcze zapalenia "check engine"

2. Po przejściu sterownika silnika w tryb awaryjny, gdy padła linka prędkościomierza

Nie masz żadnych błędów "na szafie"?

 

z tego co pamietam to błąd sondy lambda odrazu sie pojawił po założeniu instalacji LPG ale mechanior twierdzi że tak to juz ma byc niestety. raz jak sam sprawdałem to były bodajze 44 i 45

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ukaszkalisz

Kolego jesli tak sie dzieje na gazie to sprawdz czy nie dostaje lewego powietrza. Masz tu foto pogladowe i tam gdzie masz na zolto zaznaczone to wyciagnij ten wąż z jednej strony i ustaw go w takim miejscu zeby nie dochodzilo powietrze.

Powinno pomoc.

silnik2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max-ell

Stawiam na powietrze. Za dużo dostaje i się po prostu dusi. Ten wlot co masz na zdjęciu wyżej powinien być przytkany a powietrze powinien brać spod maski, nie z zewnątrz.

Ale jaki masz oryginalny zielony dolot :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kucharz91

to już jest trop od filtra powinien iść gumowy przewód do atrapy prawda ? u mnie go nie ma ... przytkam wlot i zobacze co będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności