Skocz do zawartości

Vivaro 1,9 CDTI TOUR klima


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mily9ser

Witam,mam problem z klima.Nabilem cały uklad czynnikiem chłodniczym i zalacza sie sprezarka ale z nawiewow leci niezbyt zimne powietrze,nawet czasami letnie.Co to moze byc?Ma ktos jakis pomysł?Nie wiem jak to wyglada od srodka,czy jest jakas chłodniczka czy cos w tym stylu-moze jest cos zapchane?Klima na pewno nie była dogrzybiana,ale samochod ma dopiero 4-ry lata.Pomozcie,moze juz ktos to przerabiał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima na pewno nie była dogrzybiana

a odgrzybiana? ;)

co znaczy "niezbyt zimne powietrze"? leci o temp otoczenia, cieplejsze czy tez chlodniejsze?

wieje mocno slabo? jak nabijales jaki byl ubytek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mily9ser

Klima na pewno nie była dogrzybiana

a odgrzybiana? ;)

co znaczy "niezbyt zimne powietrze"? leci o temp otoczenia, cieplejsze czy tez chlodniejsze?

wieje mocno slabo? jak nabijales jaki byl ubytek?

Wieje mocno,w zaleznosci od ustawienia nadmuchu,to jest raczej ok.Filtr pylkowy wymieniony.klima nie dzialala,a dokladnie nie zalaczała sie sprezarka,po nabiciu ukladu sprezarka sie zalancza,ale nie chlodzi wedlug mnie.Sprawdzalen tez ubycie czunnika chlodzacego nic nie ubywa to mnie kosztowalo 50 zł,a cale nabicie 200zl.Przy okazji prosze mi napisac co to jest odgrzybianie klimy i na czym to polega-moze samemu mozna to zrobic.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji prosze mi napisac co to jest odgrzybianie klimy i na czym to polega-moze samemu mozna to zrobic.

wrzuc w google ;)

nie jest to konieczne do pracy klimy a jedynie dla samopoczucia (i psychicznego i fizycznego) kierowcy i pasazerow

a probowales podpiac pod komputer, czy sa jakies bledy klimatyzacji? tak gdybam... moze jakis czujnik, kabelek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mily9ser

Witam,piszę bo może się to komus przyda.Jak pisałem wyżej z nadmuchow lecialo niezbyt zimne powietrze,a nawet letnie.Klima nie dzialala pomimo nabicia ukladu czynnikiem chlodzacym,sprezarka sie zalanczała,ale nic poza tym.Padł zawor rozprezajacy-tak stwierdził facet w serwisie.I tak było.Po wymianie tej czesci wszystko wrociło do normy,temperatura z nawiewu to jakies -4st,celcjusza.Cena serwisu klimy,zaplacilem 200zł.To chyba tyle w tym temacie.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności