Skocz do zawartości

1.3 CDTI Wyłaczajaca się turbina


Gość ups100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

W moim 1.3 CDTI tak jak napisał kolega " mati11294 " przeładowuje ponieważ po każdym takim wejsciu w tryb awaryjny, gdy podłączę komputer, to w błedach jest zapisane zbyt wysokie ciśnienie doładowania . Teraz jest pytanie , co jest tego przyczyną ? czujnik ciśnienia doładowania, (gdzie on sie znajduje ?) EGR, a może turbina, czy jeszcze coś innego.

Ma ktoś jakieś sugestie ? Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez dariuszb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powod jedynie po stronie osprzetu sprezarki.a ze jest manualna jedynie musisz sprawdzic wezyk cisnieniowy do gruszki czy nie jest przetarty lub czy nie spadl
innym powodem zablokowany bypass ale jak pisalem to sie chyba nie zdarza lub sama gruszka

z powodu slabego dostepu do samego ciegna gruszki w tym silniku dobrze jest sprawdzic dzialanie by passa zwykla pompka nozna. podajac cisnienie do gruszki do 2 bary wtedy mozna uslyszec i zobaczyc ze by pass pracuje i przy okazji rozruszac jak cos sie blokowalo


czyjnik jest w glowicy:))

 

ps nie zmieniales wczesniej sprezarki?? bo niem czy dobrze ustawione jest ciegno

 

z ktorego roku to combo ?? raczej z13dtj

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam ten sam kłopot z turbiną. Niestety nie wiem dokładnie jaki model silnika ma Combo które ujeżdżam, ponieważ jest firmowe i nie mam do niego dokumentów. Wiem tylko, ze to 1.3 cdti. Wymrugałem sobie błędy i pokazało mi przelotny błąd czujnika ciśnienia doładowania. Doczytałem w internetach, ze wystarczy go podobno wyczyścić, ale za chińskiego boga nie moge go zlokalizować. Piszecie, ze znajduje się w głowicy, ale w którym miejscu dokładnie? odkręciłem cały EGR, obmacałem cały silnik z każdej strony i nie mogę tego czujnika nigdzie znaleźć... Prosiłbym o pomoc, ponieważ to okropnie uciążliwe, ze samochód wpada w tryb serwisowy po przekroczeniu 3 tys obrotów i pali raz więcej niż wcześniej.

 

Pozdrawiam

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności