Skocz do zawartości

Awaria wspomagania kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość muzzy10

Witam forumowiczów.

Jestem użytkownikim Opla Signum 2,2 DTI z 2003 roku.

Pewnie temat był poruszany wiele razy, ale duzo dzis forów przekopałem i się naczytałem ale nadal mam mętlik w głowie.

Wjechałem dzis signumkiem na myjnie ręczną.

Wyjechałem juz bez wspomagnia kierownicy.

Zapałiła się kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem, oraz kontrolka trakcji.

Wyłaczyłem silnik, włączyłem, przez chwile wspomaganie wróciło, po chwili kontrolki znów sie zapalily i brak wspomagania.

i tak było kilkakrotnie, w miedzyczasie na chwile zapaliła się kontrolka ABS oraz samochód z kluczem (ale to tylko raz i na chwile)

Potem pozostała już tylko kierownica z wykrzyknikiem oraz kontrola trakcji i brak wspomagania.

Podłaczyłem u kolegi do kompa (nie TECHa) i skasował 3 jakieś błędy.

Kontrolka trakcji zgasła, pozostała kierownica z wykrzyknikiem i brak wpomagania.

Kierunkowskazy odbijają normalnie, płyn w zbiorniku jest, nie ma widocznych wycieków, bezpieczniki od wspomagania wszystkie OK.

Pomóżcie, co to może być ??

Pompa wspomagania czy może moduł CIM a może jakies inne ustrojstwo.

Ewentualnie może nacie kogoś z Wrocławia lub okolic kto to może trafnie zdiagnozować.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przypomnienia sobie jakie to byly bledy

to nas naprowadzi na usterke

piszac ''jakies'' nic nam nie pomagasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muzzy10

Hmmm, prawdopodobnie pompa była zawilgocona po myciu, zgodnie z sugestią jednogo z wrocławskich zakładów zajmujących sie regeneracją pomp wspomagania, autko postało w słońcu dzisiejszy dzień i problem póki co sie rozwiązał, tzn. wspomaganie wróciło a kierownica zgasła. Mam nadzieję że już tak pozostanie, i że to nie są objawy czegoś poważniejszego, tak czy owak, na tech2 musze się gdzieś we Wrocławiu umówić i go jeszcze sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Tomekmiki

Witam mam podobny problem. Wymienilem pompe od wspomagania i zapalil mi sie blad "kierownica z wykrzyknikiem" Dodam ze nie mam ksiazki serwisowej. Powiedzieli mi w jednym zakladzie ze w ksiazce serwisowej jest kod ktory jest potrzebny do sciagniecia tego bledu. Moze da sie go sciagnac bez tego kodu? Bo w ASO za wygenerowanie tego kodu po numerze VIN pewnie sporo zaplace... Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość patryk_hrabia

Witam, pozwolicie że się podepnę, bo wydaje mi się że moge mieć problem ze wspomaganiem. Objawia się to następująco:

-podczas jazdy wyczuwam drganie na kierownicy

-na postoju gdy skiręcam kierownicą słychać charakterystyczne charchanie

Możecie mi przybliżyć gdzie mam szukać zbiorniczka z płynem od wspomagania? Bo wydaje mi się że może być go za mało i stąd ten dzwięk podczas obracania kierownicą na postoju.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Zbiorniczka od wspomagania szukaj pod filtrem paliwa (biały pojemnik) Wskaźnik poziomu płynu masz razem z korkiem - jak będziesz wycierał wskaźnik to szmatką nie pozostawiającą włókien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

I mnie dopadł problem ze wspomaganiem. Kilka dni wcześniej zaświeciła się kontrolka od kontroli trakcji. Dzisiaj zaświeciła się kierownica z wykrzyknikiem i brak wspomagania. Płyn jest, bezpiecznik cały. Teraz pytanie odnośnie sprawdzenia czy to pompa. Podłączyłem ja na krótko pod prostownik ale nic nie słychać. Tylko że nie wiem czy w taki sposób powinno się ją sprawdzić. Jak coś to idzie ją wymienić przez nadkole czy trzeba zderzak ściągnąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności