Skocz do zawartości

Doświetlanie zakrętów + poziomowanie ksenonów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość talibanczyk

Witam

 

Mam mały problem z doświetlaniem zakrętów... non stop mi się świeci <mruga> kontrolka doświetlania zakrętów, dodatkowo takie mam wrażenie jakby światła były ustawione za nisko.

Gdzieś przeczytałem, że za doświetlanie zakrętów oraz poziomowanie ksenonów odpowiada ten sam czujnik, który jest umieszczony przy lewym wachaczu.

 

Zdjąłem koło, i rzeczywiści jest tam jakiś czujnik, wypiąłem kostkę, ale wygląda wszystko ok, przeczyściłem styki itp... ale to guzik co dało.:/

 

Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić, np. omomierzem itp??

No i czy w ogole dobrze kombinuje z tym czujnikiem ??

 

Moze to zupełnie coś innego:/

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

p.s

autko rocznik 2004

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

non stop mi się świeci <mruga> kontrolka doświetlania zakrętów, dodatkowo takie mam wrażenie jakby światła były ustawione za nisko.

i jakie bledy wyszly po podpieciu komputera?

 

ew. samemu sprobowac odczytac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość talibanczyk

byłem na diagniostyce ... wyszło im że coś jest z doświetlaniem zakrętów po lewej stronie... niestety diagnosta nie umiał mi powiedziec dokładnie ci ... czy kable, czy czujnik, czy też silniczek <jesli takowy istnieje>

 

Dlatego spytałem czy ten czujnik przy wachaczu po lewej stronie jest odpowiedzialny zarówno za doświetlanie jak i poziomowanie .. jesli tak to już wiedziałbym co jest uszkodzone

 

Samochod

 

SIgnum 3.2 V6 '04

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

byłem na diagniostyce ... wyszło im że coś jest z doświetlaniem zakrętów po lewej stronie... niestety diagnosta nie umiał mi powiedziec dokładnie ci ... czy kable, czy czujnik, czy też silniczek <jesli takowy istnieje>

Nie ma silniczka od doświetlania zakrętów - za to prawdopodobnie odpowiedzialny jest moduł CIM ale nie jestem pewien, pozostaje podjechać do serwisu opla i tam sprawdzą co jest uszkodzone z doświetlaniem zakrętów.

Dlatego spytałem czy ten czujnik przy wachaczu po lewej stronie jest odpowiedzialny zarówno za doświetlanie jak i poziomowanie .. jesli tak to już wiedziałbym co jest uszkodzone

To jest czujnik nastawnika zasięgu świateł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności