Skocz do zawartości

Samoczynnie blokujace sie przednie hamulce


Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy przednie hamulce samoczynnie zaczynają się blokować, powoduje to ich przegrzanie i problem z jazdą, po krótkim postoju (naciśnięciu na maxa hamulca )albo wbiciu wstecznego i przejechania paru metrów problem na chwile znika.

Wymieniłem przednie przewody hamulcowe i płyn ale nic to nie dało, rok temu wynieniałem pompę hamulcową.

Nie wiem co się dzieje, ani co wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario1234

W czasie jazdy przednie hamulce samoczynnie zaczynają się blokować, powoduje to ich przegrzanie i problem z jazdą, po krótkim postoju (naciśnięciu na maxa hamulca )albo wbiciu wstecznego i przejechania paru metrów problem na chwile znika.

Wymieniłem przednie przewody hamulcowe i płyn ale nic to nie dało, rok temu wynieniałem pompę hamulcową.

Nie wiem co się dzieje, ani co wymienić.

 

Mam podobny problem.Podczas jazdy(powyżej 80 km.) zapala się kontrolka od ABS i hamulce samoczynnie zaczynają blokować.

Po podpięciu do komputera i z czytaniu błędów okazało się,że do wymiany jest ABS z pompą hamulcową.

Proponuje Ci sprawdzenie na komputerze i powinno wszystko się wyjaśnić.

Daj znać ,czy to samo jest u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Podczas jazdy(powyżej 80 km.) zapala się kontrolka od ABS i hamulce samoczynnie zaczynają blokować.

Po podpięciu do komputera i z czytaniu błędów okazało się,że do wymiany jest ABS z pompą hamulcową.

Proponuje Ci sprawdzenie na komputerze i powinno wszystko się wyjaśnić.

Daj znać ,czy to samo jest u Ciebie.

 

Bardzo ciekawe że tylko powyżej 80-ki. A wiesz może jakie błędy wyszły na kompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario1234

Trochę swoją wypowiedź uściślę .Do 80 km/h wszystko jest ok. Problem zaczyna się w momencie przekroczenia 80-tki.następuje blokada przednich kół.

Silnik jakby się dławił ,po odłożeniu nogi z gazu i z powrotem wciśnięciu pedału gazu i przekroczeniu 85 km/h jest ok. można jechać bez problemu,

ale kiedy prędkość spada do 80km/h znów pojawia sie ten problem,czyli blokada(delikatna) kół i silnik jakby się dławił.

Po podłączeniu do komputera u mechanika nie było kodu błędu tylko komunikat mówiący i nakazujący wymiane Abs + Tc.

Pompa hamulcowa z abs i TC zakupiona ,czeka na wymianę.....

Zobaczymy po wymianie ...

Zapala się9miga) kontrolka żółta ostatnia z prawej strony zegara pod kontrolką EPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę swoją wypowiedź uściślę .Do 80 km/h wszystko jest ok. Problem zaczyna się w momencie przekroczenia 80-tki.następuje blokada przednich kół.

Silnik jakby się dławił ,po odłożeniu nogi z gazu i z powrotem wciśnięciu pedału gazu i przekroczeniu 85 km/h jest ok. można jechać bez problemu,

ale kiedy prędkość spada do 80km/h znów pojawia sie ten problem,czyli blokada(delikatna) kół i silnik jakby się dławił.

Po podłączeniu do komputera u mechanika nie było kodu błędu tylko komunikat mówiący i nakazujący wymiane Abs + Tc.

Pompa hamulcowa z abs i TC zakupiona ,czeka na wymianę.....

Zobaczymy po wymianie ...

Zapala się9miga) kontrolka żółta ostatnia z prawej strony zegara pod kontrolką EPS.

 

Ja tam bym od razu pompy nie wymieniał. Silnik się "dławi" bo włącza się ESP. Najpierw sprawdził bym czujniki przy kołach, następnie moduł ESP a na końcu pompa ze sterownikiem.

Czym Ci te błędy sprawdzali - Tech-em w ASO czy uniwersalnym testerem u jakiegoś mechanika???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario1234

Myśle że moge zamknać temat.

Odpowiedzią na mój problem była wymiana pompy ABS-u

U mnie podobnie wymiana pompy ABS razem ze sterownikiem TC

rozwiązała problem.Wszystko jest ok.

Diagnoza mojego mechanika była trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności